reklamı kapat

POPÜLER

Skoda, en hızlı RS modeliyle ilgili çalışmalarına sürprizle başladı

12 Kasım 2016

Skoda, yeni nesil RS modeliyle ilgili çalışmalarına devam ediyor. İlk ağızdan onaylanan bilgiyle birlikte artık Superb’in RS versiyonuna sahip olacağı kesinlik kazandı.

Ekim ayının sonunda SUV modeli Kodiaq’ın, Coupe modelinin üretimi için çalışmalara başladığını açıklayan Skoda, pazardaki payını artırmaya son sürat devam ediyor. Kodiaq ile birlikte rekabeti binek otomobil segmentinden SUV segmentine taşıyan Skoda’dan bir yeni modelin onaylaması daha resmi olarak geldi. Geçtiğimiz dönemlerde Fabia ve günümüzde Octavia modellerinde sunulan RS modellerine yeni bir üye getirmeyi planlayan Skoda, bunun için D segment lüks sedan modeli Superb‘i seçti.
superbrs2

Resmi doğrulama ise ilk ağızdan geldi. Skoda’nın merkez yönetim direktörü olan Michael Irmer konuyla ilgili sorulan sorulara daha fazla kayıtsız kalamayarak, Skoda’nın yeni vRS modeli planlarının Superb üzerinde şekillendiğini doğruladu. “Eğer Superb RS projesi hayata geçerse gerçekten mükemmel olacaktır. Fabrikanın bu konuyu ciddi bir şekilde değerlendirdiğini duydum. Burada sorulması gerek soru modelin kaputunun altına hangi motoru koyacağımız? Benzin veya dizel seçeneklerine baktığımızda Avrupa pazarının dizel ağırlıkta olduğu görüyoruz. Modele resmiyet kazandırmadan öne bu karara resmiyet kazandırmalıyız.” diyen Irmer, gerekli yatırım ve motor seçiminin yapılmasının ardından modelin sunulacağının sinyallerini verdi. Günümüzde Octavia RS’te sunulan 2.0 litrelik TSI motorun 230 beygire kadar sahip olduğu güç değerinden yüksek bir değerde olması planlanan Superb RS’in, en az 300 beygir güce sahip olması bekleniyor.

Kullanılan görseller Superb RS için yapılmış render çalışmalarıdır.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Skoda, en hızlı RS modeliyle ilgili çalışmalarına sürprizle başladı” için bir cevap

  1. Fahrettin dedi ki:

    Halihazırda 2.0tsi 280ps 4×4 versiyonu olan bir aracın minimum 20ps artış ile vRS çıkışı yapacağını sanmıyorum.