reklamı kapat

POPÜLER

Lexus’tan Valerian’a özel uzay gemisi tasarımı

Lexus, bugüne kadar sadece otomobil tasarımlarıyla anılıyordu. Lakin bugünden itibaren kurgusal da olsa bunun ötesinde bir tasarım diline sahip olduğunu bizlere kanıtlamış oldu.

Ünlü Fransız yönetmen Luc Besson‘un merakla beklenen yeni bilimkurgu filmini Valerian‘ın ilk tanıtım filmi geçtiğimiz gün yayınlanmıştı. Besson’un, Valérian and Laureline isimli çizgi roman serisine kendi yorumunu katarak izleyiciyle buluşturacağı yeni filmi, Japon otomobil üreticisi Lexus‘un sadece otomobil tasarlamaktan ötesine gidebileceğini de bizlere kanıtladı. Valerian filminde yer verilmek üzere SkyJet isimli uzay gemisini tasarlayan Lexus tasarım ekibi yeni jenerasyon modellerinin de yüzünün ipucunu vermiş oldu.

lexusspacecraft2
Lexus’un imzası haline gelen ön ızgarasının yer verildiği uzay gemisi tasarımıyla alakalı açıklamalarda bulunan Lexus global müdürü David NordstromNexus olarak Luc Besson’un hayal dünyasını gerçeğe uyarlamasına yardımcı olduk. Besson’un önceden gerçekleştirdiği işlerinde bir hayranı olarak keyif aldık.” diyerek bu keyifli çalışmanın iki taraf karşılıklı memnuniyet olduğunun altını çizdi. SkyJet, yeni jenerasyon LC Coupe‘nin de tasarımıyla alakalı bizlere küçük ipuçları veriyor.