reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Skoda Kodiaq ve MINI Countryman’in çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Yavaş yavaş sokaklarda görmeye başladığımız Skoda Kodiaq ve yeni MINI Countryman testlerden aldığı sonuçlarla kullanıcılarılarına güven verecek.

Son olarak 2017 BMW 5 Serisi ve FIAT Doblo’nun test sonuçlarını açıklayan Euro NCAP kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen iki yeni modelin daha test sonucunu paylaştı. Skoda’nın ilk SUV modeli olan Kodiaq ve yeni MINI Countryman üzerinde gerçekleştirilen testleri tamamlayan Euro NCAP resmi sonuçlarla birlikte testlerin görüntülerini de resmi Youtube hesabı üzeerinden paylaşmayı ihmal etmedi. Test sonuçları ve görüntülerine bakıldığında her iki aracın da standart güvenlik ekipmanlarıyla elde ettiği sonuçlar satın almayı düşünenlerin kararında oldukça etkili olacak.


Euro NCAP’in resmi YouTube kanalı üzerinden yayınlanan testin görüntülerine geçmeden önce açıklanan sonuçlara baktığımızda her iki aracın da maksimum seviyede derecelendirildiğini görüyoruz. İlk olarak Skoda Kodiaq’ın sonuçlarına bakıtğımızda yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 92, çocuk korumasında yüzde 77, yaya korumasında yüzde 71 ve yardımcı güvenlik sistemlerinde yüzde 54 puan aldığını görüyoruz. Aynı koşullar üzerinden değerlendirilen MINI Countryman ise yolcu koruma kategorisinde yüzde 90, çocuk korumasında yüzde 80, yaya korumasında yüzde 64 yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 51‘lik dereceyle Skoda Kodiaq’da olduğu gibi beş yıldıza layık görüldü.

VİDEO #1: Skoda Kodiaq testi

VİDEO #2: MINI Countryman testi