reklamı kapat

POPÜLER

Harry Potter serisi 20’nci yılını yeni kapak tasarımlarıyla kutluyor

1997‘de yayınlanan Harry Potter ve Felsefe Taşı ile beraber hayatımıza giren Harry Potter serisi 20’nci yaşını kutluyor. 20’nci yıla özel kapak tasarımları ise göz kamaştırıyor.

Harry Potter serisine duyduğunuz sevgi dün gibi devam ediyorsa zamanın nasıl geçip gittiğini anlamamış olabilirsiniz. Her ne kadar Türkiye’de ilk olarak 1999 yılında yayınlanmış olsa da, ki YKY’na geçişiyle beraber yaygın olarak 2001 yılında raflardaydı, favori seriniz artık 20 yaşında ve evet siz de yaşlandınız. 20 koca yılda popülerliğinden biraz olsun kaybetmeyen seri, Felsefe Taşı’nın yeni kapak tasarımlarıyla bir kez daha hayranları etkilemeye hazırlanıyor. Pottermore‘un duyurduğu müjdeli habere göre Bloomsbury kapak tasarımları için ödüllü tasarımcı Levi Pinfold ile çalışmış. Hogwarts’ın dört ana binası için ikişer farklı kapak tasarımı yapan Pinfold, sert kapak ve standart kapak için ortaya etkileyici bir iş çıkarmış.

Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw ve Hufflepuff için hazırlanan kapaklar binaların renklerine göre şekillenmiş. Ne yalan söyleyelim sert kapak tasarımları sanki daha etkileyici… Bloomsbury’nin sitesinde ön siparişte olan kitaplardan sert kapaklı olanlar 15 sterlin, normal versiyonlar ise 8 sterlin fiyatla satılıyor. Haziran ayından itibaren raflardaki yerini alacak olan kitapların Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Bloomsbury’nin sitesine buradan ulaşabilirsiniz.