reklamı kapat

POPÜLER

Smart Card; hem flash sürücü, hem yedek şarj ünitesi, hem de bir fener

The Power Company‘nin Indiegogo‘daki yeni projesi Smart Card, teknolojik bir İsviçre çakısını andırıyor. Kredi kartı boyutlarındaki Smart Card, telefon için ekstra şarj sağlamakla kalmıyor, harici sürücü gibi başka pek çok görevi de görüyor.

Yaklaşık olarak bir kredi kartı büyüklüğündeki Smart Card’ın sadece 5,2 mm kalınlığındaki gövdesinde 1.600 mAh kapasiteye sahip bir pil bulunuyor. Üstelik bu pille hem Android hem de Apple cihazları şarj etmek mümkün. Kartın üzerinde 20 cm’lik USB ve microUSB kablolara ek olarak Apple 30-pin, Lightning, Mini-USB ve e-sigara bağlantı uçları bulunuyor.

smart card
Flash sürücü olarak da kullanabileceğiniz Smart Card’da 8 ila 128 GB depolama alanı sağlaya microSD kart bulunuyor. İçinde kolay yedekleme sağlayan bir yazılım bulunan bu kart yerine kendi microSD kartınızı da kullanabiliyorsunuz. Üzerinde minik bir fener de bulunan Smart Card, polis imdat ve akıllı telefon izleme özellikleri de sunuyor. Üstelik yine The Power Company’nin geliştirdiği akıllı etiketleri anahtarlık, valiz, tasma ve benzeri yerlere iliştirerek eşyaları ve evcil hayvanları takip edebiliyorsunuz.

Indiegogo üzerinden fon toplayan Smart Card, 15.800 dolarlık hedefinin yüzde 80’ini toplamış durumda, kampanyanın bitmesine de daha 32 gün var. 8 GB’lık seçeneği 39 dolar, 128 GB’lık seçeneği ise 109 dolar olan Smart Card’ın ekim itibariyle kullanıcılara gönderilmesi planlanıyor. Smart Card’la kullanılacak akıllı etiketler Smartie’lerin ise 19 dolardan satılacağı belirtiliyor.