reklamı kapat

POPÜLER

TikTok Snapchat

Snapchat’in ayakta kalmak için yaptığı TikTok hamlesi

Snapchat platformu hayatta tutabilmek için yenilikler getirmeye devam ediyor. Firma çözümü TikTok esintilerinde bulmayı amaçlıyor.

Lenovo Advertisement

Snapchat, TikTok esintili yeni lensleriyle kullanıcıları uygulamaya çekmeye çalışıyor. Firmanın Lens Challenges diye duyurduğu yeni “meydan okuma” kullanıcıların temalı lensleri kullanarak çektiği videoların platform tarafından seçilmesi için öne sunmasını temel alıyor. Farklı dönemlere özel lensler getirileceği bilinirken ilk etapta kullanıcılar yılbaşı dönemi lensiyle çekimlerini gerçekleştiriyor. Söz konusu lenste Gwen Stefani’nin Jingle Bells şarkısına yaptığı yorum çalarken, kullanıcılar da ona göre bir kurgu hazırlıyor. Özelliği kullanabilmek için Snapchat ekranında öncelikle filtrelerin bulunduğu kısmı açmanız gerekiyor. Ekrana bir kez dokunarak filtreleri açtıktan sonra sağ altta yer alan yüz ikonuna dokunursanız Lens Yarışmaları başlığı altındaki kategoriler beliriyor. Buradan Jingle Bells’i seçip katılabilirsiniz. Halihazırda 68 bine yakın katılım bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önce Instagram sonra TikTok

Snapchat, Instagram tarafından hayli hırpalandıktan sonra gençlerin gözünde giderek azalan popülerliğini korumaya çalışıyordu. Ancak devreye TikTok’un da girmesiyle platform için işler hiç olmadığı kadar zorlaşmış durumda. Bu sebeple platform da yapabileceği en iyi şeyi yaparak, rakiplerinden ilham alan yenilikler getirmeye çalışıyor. Ancak bu durumu geri döndürmek için hayli geç kalınmış olabilir. TikTok’un önlenemez yükselişi platformun kendisini de aşarak YouTube ve diğer sosyal ağlara dahi taşmış durumda. Öte yandan Instagram’ın popülerliği de malum… Snapchat şimdilik yaptığı bu küçük yeniliklerle mutlak sonu biraz daha ertelemeye çalışıyor gibi bir hava yaratıyor. Platformun esasen bunca etkiye rağmen hala ayakta kalabilmesi de şaşırtıcı.

İlginizi çekebilir

Instagram’a güncellemeyle gelen yeni özellik