reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Book Go

Snapdragon işlemcili Samsung Galaxy Book Go tanıtıldı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz aylarda müjdesi gelen ancak beklenen tarihte tanıtılmayan Samsung Galaxy Book Go ile karşımızda.

Samsung Galaxy Book Go, oldukça standart tasarıma sahip bir dizüstü bilgisayar. Bu modelin farkı gücünü bir Intel ya da AMD değil Qualcomm imzalı Snapdragon işlemciden alıyor olması.

LTE ve 5G olmak üzere iki farklı versiyonu olan dizüstü, gücünü LTE sürümüyle spesifik olarak Snapdragon 7c Gen 2 işlemciden, 5G sürümüyle ise Snapdragon 8cx Gen 2 işlemciden alıyor.

4 GB ya da  8GB LPDDR4X RAM ile donatılabilen model, en üstte 128 GB eUFS depolama ile tercih edilebiliyor. 42.3 Wh pile sahip modellerde 14 inç 1920×1080 piksel TFT ekranlar yer alıyor. Eve bu modellerde OLED ekran kullanılmıyor.

Taşıdıkları işlemci üzerinden amaçları temel ihtiyaçları uzun pil ömrüyle beraber sunmak olan dizüstüler, Windows 10 işletim sistemi kullanıyorlar ve 1,38 kg ağırlığındalar. Yani gerçekten taşınabilir seçenekler karşımızda bulunuyor.

Sadece gümüş renkte gelen modeller, Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.1 desteklerine sahip. 720P kamera ile donatılan Samsung Galaxy Book Go serisi, ilk olarak LTE sürümüyle raflara çıkıyor. Bu sürüm için fiyat 349 dolardan başlıyor.

5G’li sürümün fiyatı belli değil ve yıl sonunda geleceği açıklanıyor. Bu model için fiyatın daha sonra açıklanacağı tahmin ediliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Book Go Türkiye’de satılmayacaktır

Maalesef Samsung artık yeni dizüstü modellerini Türkiye pazarına getirmiyor. Firma bu konuda pazarı Lenovo, HP ya da Asus gibi güçlü rakiplerine bırakmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın