reklamı kapat

POPÜLER

Son dönemece giriliyor; dünyanın en lüks SUV’u Rolls-Royce Cullinan için tanıtım tarihi açıklandı

Tanıtımı için on günden az bir süre kaldığını öğrendiğimizi Rolls-Royce Cullinan, uzun süren meraklı bekleyişi sona erdirmek için artık hazır.

Kendisinden önce fantastik donanımlarını görmeye başladığımız Rolls-Royce Cullinan, sınıfındaki lüks standartlarını belirlemek adına yola çıkmaya hazırlanıyor. Detaylarının ortaya çıkmaya başladığı ilk günden itibaren sizlerle değerlendirmelerini yaptığımız araç için artık elimizde bir tanıtım tarihi var. Şirketin resmi kaynaklarından yapılan açıklamayla birlikte 10 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek olan özel bir etkinlikte tanıtılacağı duyurulan Cullinan ile ilgili elimizdeki bilgileri tekrar derlemekte fayda var. Tasarımsal olarak yeni jenerasyon Phantom ile ortak yönlere sahip olan modelin altyapısı ise kendine özgü olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masada görünenler

Test sürecinin son bölümü National Geographic ekibi tarafından dünyanın en zorlu şartlarına sahip bölgelerinde gerçekleştirilen Rolls-Royce Cullinan’ın motor bölümünde büyük bir sürpriz yaşanması beklenmiyor. Burada 6,75 litre hacminde on iki silindirli makineyle gelmesi neredeyse kesin olan modelde teknik özellikler henüz onaylanmadı. Beklentiler ise 570 PS güç ve 900 Nm şeklinde. 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edilecek olan bu ünitenin üreteceği güç özel olarak geliştirilmiş dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktarılacak. Cullinan’ın en büyük fark yaratacağı nokta sizin de tahmin edebileceğiniz üzere kokpiti olacak. Burada dijital sürücü ekranı, bolca ahşap detay ve deri döşeme gibi parçalarla bizleri karşılayacak olan modelle ilgili bugünden itibaren çok dana belirgin detaylar alabiliriz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir