reklamı kapat

POPÜLER

Son Pokemon filmi şaşırttı; Pikachu ilk kez konuştu [Video]

Çocukluğumuzda önemli bir yere sahip olan, günümüzde ise nostaljik hisler yaşatan Pokemon son filmiyle herkesi şaşırtan bir ilke imza attı. Ash’in can dostu Pikachu ilk kez ismi dışında bir şeyler söylemeyi başardı!

Bir dönem Türkiye’de fırtına gibi esen, ardından çocukların kendilerine zarar vermesi yüzünden yasaklanan Pokemon serisi devam ediyor. Senelerdir devam eden animenin yanında pek çok film de bulunuyor. Bunlardan sonuncusu ise Pokemon: I Choose You oldu. Ash’in macerasını sıfırdan alan bu film ufak değişikliklere sahip. Örneğin Pikachu alıştığımızdan daha huysuz ve kızgın bir tavra sahip. Orijinal animedeki olayları daha detaylı ve farklı bir şekilde gördüğümüz filmde Ash ve Pikachu sağlam bir bağ kuruyor. Ardından ikili kendilerini zorlu bir mücadelenin ortasında buluyor. İşte bu sahnede hiç beklenmedik bir şey oluyor ve Pikachu normal bir insan gibi konuşuyor!

Pikachu’nun konuşması beğenilmedi

İzleyicileri şaşkınlığa sürükleyen bu anlar bir YouTube kullanıcısı tarafından internette paylaşıldı. Haberimizin girişinde bulabileceğiniz bu videoda filmin İngilizce dublajlı halini görüyoruz. Pikachu kritik bir anda Ash’in “Neden Poketop’a girmiyorsun?” sorusunu “Çünkü senin yanında olmak istiyorum.” şeklinde yanıtlıyor. Onun yanıtı seyircileri şaşırtmanın yanında duygusal anlar yaşamalarına neden oluyor. Fakat Pikachu’nun kendine özgü bir konuşma tarzı olmaması yani normal insan gibi konuşması fazlasıyla garip görünüyor. Bakalım bu durum ilerleyen yapımlarda da devam edecek mi?