reklamı kapat

POPÜLER

sony pictures

Sony hack skandalı çığ gibi büyüyor

Bugünlerde hack saldırısı deyince aklımıza doğrudan tek bir isim geliyor: Sony! Ancak, henüz vizyona girmeyen filmlerin internete sızdırılması olayı gelen yeni haberlerin yanında devede kulak kalır. Zira ortaya çıkan detaylara bakılırsa, oyuncuların cep telefonu numaralarından senaryo ve bütçe bilgilerine kadar birçok sır açığa çıkmış durumda.

Guardions of Piece adlı hacker grubunun sızdırdığı son bilgiler, hem şirketin kendisi hem de Sony Pictures’la ucundan kıyısından ilişkisi bulunan birçok kişi ve kurumla ilgili gizli bilgiler içeriyor. 40 bin kadar eski şirket çalışanının ev adresleri, maaşları, hatta sosyal güvenlik numaraları bunlardan yalnızca bazıları. Daha önce yine şirketin hesaplarına dair birçok verinin ele geçirildiğinden bahsetmiştik.

Sony cephesinde yankıları çığ gibi büyüyen hack skandalı şirketin güvenirliğini şüphesiz derinden etkilemiş durumda. Olay, şirketin gelecek anlaşmalarını da şimdiden bozmuşa benziyor. Nitekim Sony Pictures CEO’su Michael Lynton, hem şirketin imajını düzeltmek hem de güven tazelemek için bir bildirim yayınladı. Lynton, bu “önlenemez” saldırı karşısında FBI’ın ipleri eline aldığını ve yakın zamanda düzlüğe çıkacaklarını belirtti.

YORUMLAR