reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonuyla ilgili sürpriz gelişme

Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu dört gözle bekleniyor. Mobi Dünya Kongresi’nde tanıtılması beklenen telefonla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce ortaya atılan iddialarda yeni Xperia modelinin OmniBalance tasarım anlayışından farklı olacağı ve çerçevesiz ekranla geleceği iddia edilmişti. FCC sertifikasında ortaya çıkan bilgilere göre Sony, daha önce onay aldığı telefonuyla ilgili tasarım değişikliği talebinde bulundu. İzinlerin kaldırılmasını talep eden Sony, FCC’den red cevabı aldı. Paylaşılan mesajın 7 Şubat tarihli olması Sony’nin tasarım değişikliği yapamayacağı anlamına geliyor. Bu tasarım değişikliğinin ne olduğu ise henüz açığa çıkmış değil.

Gelen son haberlere göre Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranıyla fark yaratacağı konuşulan telefonda ince ekran çerçevelerinin kullanılması bekleniyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacağı belirtilen telefonda 128 GB’lık dahili hafızanın yer alacağı iddia ediliyor. Telefonun dahili hafızasının microSD kartlarla artırılabileceği söyleniyor. 3.420 mAh kapasiteli pille gelen telefonun arka kısmında 18 megapiksel ve 12 megapiksel olmak üzere çift kamera yer alacak. Çift kamera sayesinde telefonun 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor. Selfie çekimi yapmayı seven kullanıcılar için telefonun ön kısmında 13 megapiksel kamera olacağı belirtiliyor.

Merakla beklenen Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu ne zaman tanıtılacak?

Sony’nin yeni nesil amiral gemisi telefonu orta segment telefonlarla birlikte Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyor.