reklamı kapat

POPÜLER

Sony NW-ZX2 incelemesi

Screen Shot 2016-02-22 at 15.13.29

YÜKSEK MALZEME KALİTESİ

İncelik ve hafiflik sizin için önemli bir kriterse bu cihazın beklentilerinizi karşılayamayacağını söyleyerek başlayalım. Sonuçta bu cihaz yüksek kalitede müzik vadediyor ve bunu yapması için içerisinde oldukça yer kaplayan donanımlar barındırıyor. Hal böyle olunca ağır ve büyük gövde yapısı kaçınılmaz oluyor. Boyutların günümüzde estetiğe aşırı önem veren cihazlardaki gibi olmaması sizi endişelendirmesin. Çünkü bu yapısına rağmen oldukça kaliteli ve hoş görünüyor. Cihazı ilk elinize aldığınızda kaliteyi hissedebiliyorsunuz.

Arkadaki deri kısmın verdiği güzel his ve gövdenin kalan kısımlarının kaliteli görüntüsü, cihazın yüksek sayılabilecek fiyatının karşılığını veriyor.

Cihazın sağ tarafında müzik kontrol tuşları bulunuyor. Buradan şarkılar arasında geçiş yapmak ve sesi kapatıp açmak mümkün. Ancak güç tuşunun da bu kısmın hemen üzerine konumlandırılmış olması bazen yanıltıcı olabiliyor. Ses açmak isterken ekranı kapatmak veya tersini yapmak gibi hatalara düşmeniz olası. Kısa bir alışma sürecinin ardından ise daha rahat bir şekilde bu ayarlar yapılabiliyor. Kulaklık girişi Walkman’in hemen alt kısmında yer alıyor. Etrafı altın sarısı bir renkle kaplanmış olan girişin hemen üstünde “Hi-res Audio”, yani yüksek çözünürlüklü ses ifadesi yer alıyor. Burasının oldukça iyi göründüğünü söyleyebiliriz.Girişin olduğu bölüme özen gösterilmesi, kulaklık takıldığında oldukça iyi bir ses kalitesi alınacağı hissiyatını çok iyi bir şekilde veriyor. Kulaklık girişinin hemen sağ tarafında şarj ve veri aktarımı için giriş yer alıyor. Onun yanında ise microSD kart yuvasını görüyoruz. Genel olarak tasarıma baktığımızda gayet başarılı bir iş çıkarıldığını rahatlıkla söylememiz mümkün.