reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 3, 5’inci yaşını kutluyor

Dünyanın en popüler oyun konsollarından biri olan PlayStation 3, satışa çıkalı tam 5 yıl oluyor. 5 yıl önce, çevrim içi multiplayer konsol oyunlarının sayısının bir hayli az olduğu, sabit disklerin konsollar için ekstra olarak satıldığı, standart çözünürlüğün standart olduğu bir oyun dünyasına adım atan PS3, geçen zaman içinde olumlu yönde birçok şeyi değiştirmeyi başardı.

Sony, PlayStation 3 sayesinde, format savaşında HD-DVD’yi ezip Blu-ray’i standart olarak kabul ettirmeyi başardı. Üç boyut destekli oyunlar oyuncularla buluştu ve hareket konrollü kumanda oyun deneyimini bir adım daha öteye taşıdı. PlayStation’a özel oyunlar da konsola olan ilgiyi her daim ayakta tuttu. Fiyatının zaman içinde daha makul seviyelere inmiş olması da oyun dünyasına uzak birçok kişinin saatlerini, günlerini oyun oynayarak geçirmesine vesile oldu.

5’inci yıl şerefine Sony de oyun geliştiricilere en beğendikleri oyunları sordu. Birçok ünlü oyunun altında imzası bulunan isimlerin yazdığı oyunların birçoğu sizi şaşırtmayacak ama arada sürprizler de göreceğiniz kesin.