reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation 5

Sony, PlayStation tarafı için Rusya yasağı getirdi

Rusya’nın Ukrayna işgali konusunda karşılıklı yasaklar gelmeye devam ediyor. Bu sefer Sony ve PlayStation tarafından önemli bir adım atıldı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürdüğü için ülkelerin ve şirketlerin savaşa katılmak dışında elinden gelen tek şey olan yaptırımlar sürüyor. Bu konuda geçtiğimiz hafta aşağıda yer derdiğimiz birçok adım atıldı. Bugün ise sürece PlayStation tarafı özelinde Sony dahil oldu. Firma üzücü saldırılar devam ettiği için Rusya’ya olan tüm donanım ve yazılım desteğini kesti. Açıklamaya göre ülkedeki tüm PlayStation Store faaliyetleri durdurulacak, aynı zamanda PS4/PS5 konsolların sevkiyatı da kesilecek. Hatırlamak adına sadece geçtiğimiz iki hafta içerisinde Rusya’ya karşı olarak alınan yaptırım kararları tam olarak şunlar oldu:

Visa ve Mastercard Rusya merkezli operasyonlarını askıya aldı.

-TikTok, Rusya merkezli olarak platforma yeni video yüklenmesini durdurdu ve canlı yayınları kapattı.

-Netflix de diğer firmaların yolundan gitti ve Rusya operasyonunu durdurma kararı aldı.

-Microsoft tarafından satın alınan Activision Blizzard ve oyun marketi Epic Games, Rusya merkezli oyun satışlarını durdurdu. Steam ise bu konuda henüz bir adım atmadı.

PayPal, şiddetli askeri saldırılar nedeniyle Rusya merkezli operasyonunu durdurma kararı aldı.

Samsung, Rusya’ya olan tüm ürün sevkiyatlarını durdurduklarını açıkladı. Rusya vatandaşları artık milyonlarca Samsung telefondan, çipten ve şirketin diğer ürünlerinden mahrum kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify, Rusya’da fiziksel olarak operasyonu durdurma kararı aldı. Rusya’daki ofisini kapatan Avrupa merkezli firma, aynı zamanda Rusya devletine bağlı reklam içeriklerini de engellediklerini duyurdu.

Google da süreçle alakalı tepkisini gösterdi ve firma Rusya’daki tüm reklam satışlarını durdurdu.

Microsoft cephesi Rusya merkezli yeni ürün ve servis satışlarını durdurduklarını duyurdu.

Apple, Rusya’da ürün satmayı bıraktığını açıkladı. Firma ayrıca bazı App Store merkezli yasaklar getirdi.

Rusya’ya karşı yapılan diğer hamleler ise burada yer alıyor. Ülke tüm bu büyük adımlara rağmen işgalden vazgeçmiyor ve ilerlemeye devam ediyor.

Sony’nin PlayStation hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

İLGİLİ HABERLER