reklamı kapat

POPÜLER

Mac mini Apple

Mac Studio altına M2 temelli Mac mini yolda bulunuyor

Mac Studio, Mac mini’lerin yerini alması için gelmedi. Bu ürünün profesyonellere odaklayan Apple, M2 temelli Mac mini de tanıtacak.

Apple’ın ürün gamında şu an Apple M1 ve Intel işlemcili iki farklı Mac mini yer alıyor. Aynı tasarıma sahip olan bu ürünler, temel ihtiyaçlara odaklanıyor ve özellikle M1 versiyonlu sürüm genel olarak çok beğeniliyor. Mac Studio ile beraber bazı kişilerde “mini” serisinin rafa kaldırılacağı beklentisi oluştu ancak bu doğru değil. Apple kesin olarak M2 işlemci taşıyan güncellenmiş bir tasarıma sahip yeni Mac mini üzerinde çalışıyor. Yılın sonuna doğru gelmesi beklenen bu yeni bilgisayar, yeni bilgilere göre iki farklı işlemciye sahip olabilir. Eğer aktarılan bilgiler doğru çıkarsa yeni model hem M2 hem de M2 Pro işlemci ile tercih edilebilecek.

Temel ihtiyaçlara özel olarak M2’yi, zaman zaman daha fazla güce ihtiyaç duyanlar içinse M2 Pro işlemciyi sunacak izlenimi oluşturan Apple, bu yeni sürümler geldiği zaman Intel işlemcili mini modelini ise satıştan kaldırılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple bu yılın sonunda ayrıca gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods Pro 2, Watch Series 8, Watch SE 2, sporculara özel yeni Watch ve iPhone 14 ailesini tanıtacak. Ayrıca firma yeni Mac Pro ve iMac Pro üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Ayrıca 7K çözünürlükte üst seviye bir monitör de yolda bulunuyor olabilir.

Yeni Mac mini yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın