reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1 III ve Sony Xperia 10 III

Xperia 10 III

Xperia 1 III

Sony Xperia 1 III ve Xperia 10 III tasarımları ortaya çıktı

Japon teknoloji devi Sony, yeni telefon duyurularına hazırlanıyor. Bu modeller Sony Xperia 1 III ve Xperia 10 III için tasarımlar ortaya çıktı.

Yeni Sony Xperia modelleri 14 Nisan tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Kaynaklara göre etkinlikte üç farklı model gelebilir.

Bu modellerin Xperia 1 III, Xperia 10 III ve yeni bir Xperia Compact olacağı biliniyor. Burada sadece Xperia Compact‘ın kesin olarak geleceği söylenemiyor. Xperia 1 III ve Xperia 10 III ise kesin olarak gelecek gibi görünüyor.

İşte bu iki model için kılıf üreticisi Olixar tasarımları gözler önüne sermiş durumda. CAD dosyaları üzerinden hazırlanan tasarımlar, çoğunluğun uzun zamandır değişmesini istediği standart Xperia çizgisinin değişmediğini gösteriyor.

Yani karşımızda günümüz için kalın çerçeveli, köşeli yapıda, düz ekranlı uzun telefonlar bulunuyor. Sony bu tasarımı çok uzun zamandır devam ettiriyor.

Teknik olarak bakarsak modellerden Xperia 1 III bir amiral gemisi olarak yolda bulunuyor. Xperia 10 III ise orta üst seviyede yer alıyor.

Hatta daha önce yapılan sızıntılara göre Xperia 10 III modeli gücünü Snapdragon 765G işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1 III için başka detaylar da var

Telefon gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor ve en üstte 16 GB RAM ile geliyor. En altta ise 12 GB RAM sunuluyor.

256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri olacak bilgisi verilen Xperia 1 III, kaynaklara göre 6,5 inç 21:9 4K OLED HDR 120 Hz ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranın 1.300 nit parlaklık sunabileceği aktarılıyor. Telefonda 65W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil bulunuyor.

Modelin arkasında ise 64 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + Sony tarafından geliştirilen periskop zoom kamera bir araya gelecek. Telefonun ortaya çıkan fiyatı tam 1.369 dolar seviyesinde yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit