reklamı kapat

POPÜLER

xperia-m2

Sony Xperia M2 incelemesi [Video]

Sony hiç bozmadığı tasarımını markalaştırma yolunda ilerlerken, Xperia ailesinin orta sınıf üyesi Sony Xperia M2 hızıyla övünüyor.

Advertisement

Sony amiral gemisi Xperia Z2’nin ardından çıkardığı Xperia M2 ile orta sınıfa hitap edecek bir telefonu Xperia ailesine katmış. İnceleme fırsatı bulduğumuz M2, serinin sahip olduğu şık ve sade tasarım anlayışını devam ettiren üyelerden. Ekran boyutu küçülmesine karşın, tasarımında pek bir farklılık göremediğimiz cihazda Sony, yine sağ alt tarafta konumlandırdığı tuşlarla klasik tasarımlardan biraz olsun sıyrılmayı amaçlamış. Ses tuşları,konumu ve diziliminden ötürü kullanım açısından sizi zorlayabiliyor. Telefonun boyutu küçülse de ne yazık ki o tuşlar bir türlü parmaklarınızın altına doğru şekilde yerleşmiyor.

8,6 milimetre kalınlığında olan telefon ise ince yapısıyla etkileyici ve güçlü bir duruş sergiliyor. 4,8 inç qHD ekranı ile cebinize kolay kolay sığacak bir telefon olmayan Xperia M2, aynı ailede bulunan Z1 compact’tan birazcık daha büyük olmasına karşın “mini” telefonlar sınıfına dahil edebileceğimiz bir cihaz olmuş. Android 4.3 ile gelen ve 1 GB RAM barındıran Xperia M2’nin 8 GB’lık dahili depolama alanı ise 32 GB’a kadar arttırılabiliyor. Özellikle cihazın yaklaşık 3 GB’ının ön yüklü uygulamalarla dolduğunu düşünecek olursak, depolama alanını artırmak bir şart haline dönüşüyor. Ekran parlaklığıyla ortalamayı geçemeyen Sony Xperia M2, içerisinde getirdiği altı farklı tema ile telefonunuzu içeriksel anlamda da modifiye etmenize yardımcı oluyor.