reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den 360 derece ses deneyimi sunan akıllı hoparlör

05 Eylül 2017

Geçtiğimiz yıl, Nesnelerin İnterneti konusundaki çalışmalarını hızlandıracağı söylenen Sony, IFA kapsamında akıllı hoparlörünü de görücüye çıkardı. Sony LF-S50G, Google Assistant desteğiyle geliyor.

IFA 2017 ile beraber yoğun bir haftayı geride bırakırken, teknoloji devlerinin yeni ürünleri de bir bir ortaya çıktı. Sony’nin 360 derece ses deneyimi sunan hoparlörü de bunlardan biri. Tasarımı sayesinde her yöne dengeli ses dağılımı gerçekleştiren mini hoparlör, evin hemen her yerinde kullanabileceğiniz boyutlarda. Sıçramaya karşı korumalı tasarımı ve saat ekranıyla dekorasyona hemen adapte olan LF-S50G, mutfaktan salona evin her köşesinde kullanılabilmesi için tasarlanmış. HomePod’a benzer bir tasarım tercih eden Sony, ses dağıtımının yanı sıra ses kalitesini de ön planda tutmayı ihmal etmemiş. 360 derece dikey çift yönlü hoparlör sisteminden güç alan cihazda bas sesleri yeniden üreten özel bir subwoofer, küçük bir formdan gelen nötr bas için sönümlü bas refleks kanal ve sesi her yöne yaymak için iki aşamalı tüm yönlü yayıcı gibi parçalar bulunuyor.

Akıllı özelliklerle donatılan Sony LF-S50G, Google Assistant desteği sayesinde günlük işlerinizi de kolaylaştırıyor. “Ok Google” diyerek hoparlörü açabilir ve sesli komutla hoparlörü kullanabilirsiniz. İşe gidiş güzergahınızdaki trafiğin durumunu öğrenmek, sabah uyanmak için alarmı kurmak veya bir sonraki seyahatinize ait uçak rezervasyon bilgilerini almak yapabileceklerinizin sadece birkaçı. Günlük haberler ve hava durumu gibi bilgileri de alabileceğiniz cihazla evdeki akıllı diğer cihazları da kontrol etmek mümkün. Bluetooth ve NFC bağlantı desteğine sahip olan hoparörü hem Android hem de iOS cihazınızla kontrol edebilirsiniz. Hoparlörün üst kısmında yer alan alanın jestlerle kontrol sunduğunu da ekleyelim. Cihaza dokunmadan elinizi cihazın üstünden geçirmeniz yeterli. Sony LF-S50G yurt dışı fiyatı 200 dolar olarak açıklandı.