reklamı kapat

POPÜLER

Sony’nin Spider-Man oyunundan 9 dakikalık efsane oynanış videosu [İzle]

Söz konusu süper kahraman oyunları olduğunda bu konuda en çok potansiyel vadedenlerden biri Spider-Man olsa da ne yazık ki hak ettiği oyuna bir türlü tam olarak kavuşamadı. Sony’nin E3 2017 panelinde gösterilen fragmanla beklediğimiz oyun geldi mi dersiniz?

Spider-Man gerek espri anlayışı gerek hikaye potansiyeliyle oyuna dönüştürülebilme yapısı açısından en uygun süper kahramanlardan biri olarak öne çıkıyor. Ancak arka arkaya alınan yanlış kararlar ve aceleye gelmiş oyunlarla harcanan Spider-Man sahip olduğu onca oyuna rağmen bir Arkham Serisi kalitesi sunamamıştı. En azından şimdiye kadar. Sony’nin paylaştığı 9 dakikalık oynanış videosu Spider-Man için gerçekten umut vadediyor.

Ratchet & Clank’ın geliştiricisi Insomniac’ın el attığı Spider-Man aslında oldukça etkileyici görünüyor. Arkham serisi tadında yakın dövüş mekanikleri gördüğümüz oyunda, dövüş sırası yavaş çekimler de çok tadında kullanılmış. Spider-Man’in yeteneklerinin sergilendiği oynanış videosunda aynı zamanda hızlı karar dinamiğini de görebiliyoruz. Oyunda ana karakterimiz tabii ki Peter Parker. Ancak Sony’nin paylaştığı oynanış videosu, kapanışın ardından Miles isimli bir başka genci de gösteriyor. Miles Morales easter egg’ini usulca yerleştiren Insomniac, gelecekte evrenin genişletileceğini işaret ediyor gibi…

Spider-Man oyunu Spider-Man: Homecoming filminin senaryosunu takip etmiyor ve tamamen bağımsız bir yapım olarak ortaya çıkıyor. Bize göre daha doğru bir karar olamazdı herhalde. Filme yetiştirilebilmek için aceleyle çıkarılan Spider-Man oyunlarından sonra bu karar ilaç gibi gelmişti gerçekten. Oyunda Peter Parker yeni yetme Spider-Man’den ziyade New York’un bir süredir koruyucu meleği olarak karşımıza çıkıyor. Peter Parker’ın iğneleyici ve esprili dilinin de bol bol yer aldığı oyun için şimdiden heyecanlandık diyebiliriz.

Spider-Man 2018 yılında çıkışını gerçekleştirecek. Ancak atlamadan ekleyelim, konsolunuzu hazırlasanız iyi olur. Çünkü oyun PS4‘e özel çıkıyor.

VİDEO