reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Pay
Facebook Pay

Sosyal dünyada ödeme odaklı Facebook Pay tanıtıldı; işte sunduğu özellikler

Sosyal medya devi Facebook, dakikalar önce Facebook Pay sistemini duyurdu. Bu sistem WhatsApp, Instagram ve Facebook odaklı. İşte detaylar;

Geçtiğimiz aylarda kendi dijital para birimi için Libra için Libra Association’ı kuran Facebook, aralarında “Coinbase, Mastercard, Visa, eBay, PayPal, Stripe, Spotify, Uber, Lyft ve Vodafone” gibi isimler tarafından desteklenen gerçekten büyük bir ağ oluşturmuştu. Bu sayede tek bir merkeze bağlı olmayacak ancak yine de resmi olarak düzenlenecek kripto para Libra, şimdiye kadar bu tarafta atılmış en önemli adımlar arasında yer alıyordu. Ancak daha sonra Libra Association içindeki birçok firma süreçten çekildi. Şimdi ise bu kötü gelişmelerin üstüne Facebook Pay tanıtıldıFirmanın bu hizmeti, WhatsApp, Instagram ve Facebook odaklı çalışıyor. Bu hizmeti kullanarak kişileri sosyal medya üstünden arkadaşlarına, sevdiklerine para gönderebiliyor, alışveriş yapabiliyor ya da bağışta bulunabiliyor. Visa, Master Card ve PayPal desteği bulunan Facebook Pay, ilk aşamada sadece Facebook’un ana uygulaması ve Messenger’da kullanılabilecek deniyor.

Facebook Pay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Pay birçok kişi için kullanışlı olabilir

Sistem tahmin edebileceğiniz üzere bu hafta içinde sadece ABD için açılıyor. Daha sonra diğer ülkelere de geleceği aktarılan Pay, kişiden kişiye ödeme noktasında kullanışlı durmasına rağmen Facebook‘un son dönemdeki skandalları göz önüne alındığı zaman büyük bir şüphe oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung telefonların yeni arayüz yapısı