reklamı kapat

POPÜLER

Sözün bittiği nokta; bir otomobil tutkunu için “son görev” çağrısı

Amerika’da hayatını kaybeden bir otomobil tutkununun kardeşi, tüm ülkedeki araç sahiplerinin kayıtsız kalamayacağı bir çağrıyla gündemde.

Otomobil tutkusu bazılarımızın küçük yaşlarda bazılarımızınsa daha sonraki evreler hayatına dahil olan bir “zehir”. Direksiyon başına geçtiğimiz her anda bizi saran, sadece A noktasından B noktasına götürmek için bir araç olmanın ötesine geçen o dört tekerleğin farklı hayatlarda farklı anlamları var. Bu konuyla ilgili satırları sizlerle paylaştığımız çoğu zaman, Nereden Nereye serimizi takip edenlerin anımsayabileceği gibi, sizlerle birlikte tarihin derinlikliklerine yolculuk yapıyoruz. Lakin bu sefer heyecanlı veya mutlu evrelerden geçmiş bir hikayeyi değil, bizi burkan bir konuyu daha doğrusu bir isteği paylaşıyoruz sizlerle. Bunu özel kılan şey ise, gerçek bir otomobil tutkunu için yapılan son istek olması.

Cenazeye katılım mektubu

Jalopnik kaynaklı olarak paylaşılan olayın merkezi Amerika’nın Boston şehri. Hayatı boyunca kendisini de otomobil dünyasının içerisine çeken abisi için Jalopnik’e ulaşan Paul isimli bir kullanıcı, kısa süre önce abisinin hayatını kaybettiğini dile getirerek başlıyor satırlarına. Uzun bir süredir kendisinin Alzheimer ile savaştığını da belirten Paul’un abisi gibi klasik otomobil meraklılarından beklediği son bir görev var. Dilerseniz detayları bizzat mektubun kendisinden öğrenmeye devam edelim:

Hayatının önemli bir bölümünü Alzheimer ile savaşarak geçiren abim birkaç gün önce hayatını kaybetti. O tam anlamıyla müthiş bir otomobil tutkunuydu ve ben de onunla birlikte bu duyduğu paylaşarak büyüdüm. Ömrü boyunca Volkswagen, Mustang ve Mercedes gibi isimlerin klasiklerine sahip oldu. Merak ediyordum da, acaba abim için klasik otomobile sahip olan takipçilerinize ulaşmak adına bir duyuru yapıp cenazeye gelmeleri için bir çağrıda bulunabilir misiniz?

Abisi için bu anlamlı çağrıda bulunan Paul isimli kullanıcıya, Jalopnik tarafından yayınlanan haberle birlikte mail yoluyla ulaşma çağrısı da yapılmış durumda. 3 Kasım‘da düzenlenecek olan cenaze törenine ülkenin farklı bölgelerinden klasik araç sahiplerinin gelmesi ve bir otomobil tutkunu onurlandırarak son yolculuğuna uğurlaması bekleniyor. Ölümde bile insanları bir araya getiren bu parçanın kıymetini ömür boyu bilebilmek dileğiyle…