reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy fit ve galaxy fit e

Spor tutkunlarına özel; karşınızda Samsung Galaxy Fit ve Galaxy Fit e [Video]

MWC 2019 öncesi büyük bir etkinliğe imza atan Samsung, aktivite odaklı Galaxy Fit ve Galaxy Fit e modellerini de görücüye çıkardı.

Samsung’un bu gece tanıttığı iki diğer ürün Samsung Galaxy Fit ve Galaxy Fit e oldu. Akıllı saati Galaxy Watch Active’le de aktivite konusunu ne kadar ciddiye aldığını gösteren Koreli üretici, akıllı bileklik formundaki bu modellerle doğrudan spor tutkunlarını hedef alıyor. Amatör koşuculardan atletlere kadar geniş yelpazede kullanıcı kitlesine hitap eden modeller ince ve sportif bir gövdeyle geliyor. Bir aktiviteye başladığınızda otomatik olarak yapılan aktiviteyi takip etmeye başlayan cihazlar aynı zamanda kullanımı da kolaylaştırıyor. Her iki model de 5 ATM basınca kadar suya dirençli olduğu için duşta ya da havuzda rahatlıkla kulanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

90’dan fazla aktivite

Samsung’un Health uygulamasından manuel olarak seçilebilen 90’dan fazla egzersizin takibini gerçekleştirebilen modeller aynı zamanda gelişmiş uyku analizi de yapabiliyor. Akıllı stres yönetimi gibi günlük hayatı doğrudan etkileyen özellikleri de barındıran cihaz basit ve sezgisel bir kullanım sunuyor. Aktivite özelliklerinin yanı sıra cihazlar bildirimleri ve mesajları da iletmeyi ihmal etiyor. Akıllı telefonla doğrudan senkronize şekilde çalışan bileklikler alarm, takvim veya hava durumu gibi bilgileri de telefona ihtiyaç bırakmadan görüntülemeyi sağlıyor.

Galaxy Fit modeli Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle geliyor. Galaxy Fit e ise Siyah, Beyaz ve Sarı renk seçenekleri sunuyor. 120 mAh kapasiteli pille gelen Samsung Galaxy Fit modeli yurt dışında yaklaşık 115 dolardan satışa sunulurken 70 mAh pile sahip Fit e modeli ise 45 dolardan alıcı bulacak. Detaylı teknik özellik tablosuna haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Teknik özellikler

Samsung Galaxy FitSamsung Galaxy Fit e
RenkSiyah, GümüşSiyah, Beyaz, Sarı
Ekran0,95 inç Tam renkli AMOLED 120 x 240 piksel0,74 inç PMOLED 64 x 128 piksel
İşlemciMCU Cortex M33F 96MHz + M0 16 MHzMCU Cortex M0 96MHz
İşletim sistemiRealtime OSRealtime OS
Boyutlar18,3 x 44,6 x 11,2 mm16,0 x 40,2 x 10,9 mm
Ağırlık24g (kayışla)15g (kayışla)
Bellek512 KB dahili RAM, 2048 KB harici RAM, 32 MB harici ROM128 KB dahili RAM, 4 MB harici ROM
BağlantıBLEBLE
SensörKalp Atış Hızı Monitörü, İvme Ölçer, JiroskopKalp Atış Hızı Monitörü, İvme Ölçer
Pil120 mAh70 mAh
Dayanıklılık5ATM’ye kadar su geçirmez, MIL STD 810G5ATM’ye kadar su geçirmez, MIL STD 810G
UyumSamsung, diğer Android: Android 5.0 veya üstü, RAM 1.5GB üstü iOS 9.0 ve üstüSamsung, diğer Android: Android 5.0 veya üstü, RAM 1.5GB üstü iOS 9.0 ve üstü