reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın premium üyeliğine zam geldi

Dünyanın en önemli online müzik servislerinden biri olan ve ülkemizde de oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine erişen Spotify’dan kötü haber geldi. Yapılan açıklamayla birlikte Spotify’ın premium bireysel üyelik ve aile üyelik ücretlerine zam yapıldı.

Spotify’ın aile üyelik sistemi birden fazla kişinin Spotify’ı çok uygun bir fiyata kullanabilmesini sağlıyor. 6 kullanıcıya kadar olan üyeliklerde bu zamana kadar 14,99 TL üyelik ücreti ödeniyordu. Ancak aile üyeliği bulunan kullanıcılara gelen mail ile birlikte üyelik ücretlerinin artırıldığı duyuruldu. Buna göre daha önce 14,99 TL ödeyen kullanıcılar artık 20,99 TL ödeyecek. Yeni üyeler ilk aydan itibaren bu ücreti ödemek durumunda kalacak. Mevcut aile üyelerinin ise 3 ay boyunca 14,99 TL’den ücretlendirileceği ve sonrasında zammın yapılacağı ifade ediliyor. Bu arada şu anda üye olan ancak bu 3 aylık süreç içerisinde üyeliğini iptal edip yeniden aktif edenlerin indirimden yararlanamayacağı ve direkt olarak zamlı fiyattan kullanıma başlayacağını da belirtmekte fayda var. Aile üyeliğinin yanı sıra bireysel üyeliklerde de fiyat artışı yaşanıyor. Normalde 9,99 TL olan premium üyeliğin 1 şubat tarihi itibariyle 13,99 TL olacağı belirtiliyor.


Spotify bu zammın gerekçesiyle ilgili olarak detay vermezken yeni fiyat ile birlikte en iyi hizmeti sağlamaya devam edeceğinin altını çiziyor. Söz konusu zammın benzerleri Apple Music gibi diğer müzik servislerinde de yaşanacak mı sorusu ise henüz belirsizliğini koruyor.