reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’ın yeni video özelliği böyle görünüyor [Video]

Spotify‘ın geçtiğimiz gün kullanıma sunduğu yeni video özelliği hakkında ilk görüntüler gelmeye başladı. Belirli ülkelerde video özelliğinden faydalanmaya başlayan kullanıcılar, merakla beklenen özelliğin nasıl çalıştığını henüz erişim imkanı bulunmayan dünyanın geri kalanıyla paylaştı.

Yayınlanan videolarda Audio Shows ve Video Shows adında iki yeni sekme görüyoruz. Video Shows altında anlaşmalı yayıncıların içerikleri yer alıyor. Bunların çoğu Amerika’daki ünlü TV programları olmakla birlikte Epic Rap Battles gibi YouTube kanallarının içerikleri de mevcut. Evet, tüm bu içerikleri halihazırda YouTube’da bulmak mümkün ancak özelliğin henüz gelişmekte olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Audio Shows bölümünde ise podcast yayınları mevcut. Uzun bir süre iTunes’a özel kalan podcast yayınlarına artık Spotify da el atmış durumda. Belli bir alana yönelik tüm servisler gibi “her özelliği ben de sunmalıyım” düşüncesi yavaş yavaş müzik servislerine de geliyor anlaşılan. Ancak bu elbette kötü bir şey değil. Rekabet arttıkça ve içerikler zenginleştikçe bunun faydasını biz kullanıcılar göreceğiz.

Özelliğin şimdilik en büyük eksikliği ise “müzik”le ilgili çok az video olması. Dünyanın en büyük online müzik servisinde bir konser görüntüsü veya müzik klibi bile olmaması şaşırtıcı. Bunun da ilerleyen dönemlerde eklenmesini umuyoruz.