reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram

Instagram için gelen faydalı içerik kurtarma özelliği

Sosyal medyanın en popüler ağlarından birisi olan Instagram, bugün önemli bir yeniliği daha kullanıma sundu. İşte detaylar;

Instagram en son web sürümü için yeni tasarımı hayat geçirmişti. Şimdi ise yakın zaman önce silinenler isimli bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde kişiler uygulama içinde sildikleri içerikleri (Post, video vb.) 30 gün geriye dönük olarak istedikleri zaman kurtarabilecek. Yapılan açıklamaya göre bu özelliğin arkasında özellikle hack saldırıları yer alıyor. Birçok büyük hesap ele geçirildiği zaman içerikleri siliniyor. Bu özellik ile paylaşılan tüm içerikleri en azından 30 gün için garanti altına alan firma, bu sayede beğeni topluyor. Bu özellik elbette yanlışlıkla yapılan silinme ya da silme işleminden pişmanlık duyulduğu durumlar için de faydalı duruyor. Özellik söylendiği kadarıyla yakında herkes için eksiksiz olarak açılacak.

Instagram Reels için kısa süre önce dikkat çeken bir açıklama gelmişti

Instagram, biliyorsunuz Snapchat’ten aldığı “Hikayeler” altyapısı ile inanılmaz bir başarıya ulaştı. Bu hamlesi çok tartışılan ancak kısa zamanda unutulan platform, daha sonra TikTok‘tan alınan video özelliği Reels ile ses getirmişti. Halen bilmeyenler için Reels, “Instagram Kamera” içerisinde 15 saniyeye kadar kısa videolar oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılar Reels videolarına efektler ve müzik ekleyebiliyor veya kendi sesini kullanabiliyor. İşte bu özellik hakkında geçtiğimiz güb bir açıklama yapan Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri, özellikten henüz tam olarak memnun olmadığını ve bu temelde TikTok’un halen çok daha ileride olduğunu kabul etti. Mosseri ayrıca “Reels, şu an henüz güçlü ve yenilikçi komedi unsurlarına ev sahipliği yapabilecek kapasitede değil” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un MacBook Pro odaklı reklamı