reklamı kapat

POPÜLER

Star Wars karakterleri çocuk parklarına düştü

Birkaç yıl önce Star Wars serisinin yeniden canlandırılacağını duyduğumuzda hepimiz heyecanlanmıştık. Ancak yeni serinin Lucasfilm yerine Disney’in elinden çıkacağını öğrendiğimizde, birçoğumuz hayal kırıklığına uğradı. Neticede efsanenin “katledilme” ihtimali, her Star Wars hayranının kaldırabileceği bir şey değil.

Lenovo

Hayal kırıklığının başlıca nedeni, hayran kitlesini genellikle çocuk yaştaki izleyicilerin oluşturduğu Disney’in, meşhur seriyi “yumuşatarak” çocuksu bir hale büründürme düşüncesi. Dev medya şirketinin son zamanlarda yaptığı Star Wars temalı etkinlikler de bu ihtimalin çok uzak olmadığını gösterdi. Bunun son örneği ise Star Wars karakterlerinin çocuk parklarında boy göstermeye başlaması oldu.

Disney CEO’su Bob Iger da olayın daha ileri boyutlara gideceğinin sinyallerini veriyor. Reuters’a konuşan Iger, bundan sonra daha çok Star Wars karakterinin Disney parklarında boy göstereceğini “müjdeledi.” Hayranlar tarafından bu yönde çok talep olduğunu ifade eden Disney CEO’su, daha çok çocuğu Star Wars efsanesiyle tanıştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Umarız Diseney’in söz konusu etkinlikleri, yalnızca Star Wars’u çocuklara öğretme amaçlıdır. Zira Darth Vader’ı atlı karıncaya binerken görmek bile insanın içini cız ettirmeye yetiyor.

İLGİLİ HABERLER