reklamı kapat

POPÜLER

Steam

Steam, “gizli oyun satın alma” altyapısını devreye aldı

Türk lirasını bırakmasıyla son aylarda birçok kişiyi fazlasıyla üzen Steam, “gizli oyun satın alma” altyapısını devreye aldı.

Bazı oyunları arkadaşlarınızın görmesini istemiyor olabilirsiniz. İşte bu konuda bir adım atan Steam, bugün beta güncellemeleri kapsamında “gizli oyun satın alma” altyapısını karşımıza çıkardı. Bu konuda firma şunları aktardı: “Oyunlarınızı gizli tutmak, satın alma gerçekleşmeden önce başlar. Bu amaçla geliştirilen yeni sepet, ödeme yapmadan önce bir oyunu gizli olarak işaretlemenize olanak tanıyor.” Gizli oyunlar altyapısı özelinde firma ayrıca şu detayları da veriyor: “Steam, profiliniz ve tüm oyun listeniz için uzun süredir birden fazla gizlilik düzeyini desteklemektedir. Ancak bazen sahip olduğunuz oyunlardan birkaçını bu listelerin dışında tutmak isteyebilirsiniz. Bugünden itibaren belirli oyunları gizli olarak işaretleyebileceksiniz ve bu oyunlar, sizin dışınızda birine görünebileceği her yerden kaybolacak. Bu yerlere sahiplik durumunuz, oyun içi durumunuz, oyun süreniz ve oyundaki etkinliğiniz dâhildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu ek kontrol, arkadaşlarınızın ne oynadığınızı görebilmeleri ve size katılabilmeleri için Steam kütüphanenizin çoğunu onlara görünür tutmanıza olanak tanırken aynı zamanda bu oyunlardan birkaçını yalnızca kendinize saklayabilmenizi sağlar.”

Peki bir oyun nasıl gizli olarak işaretlenecek? Firmaya göre bir oyunu üç yer yerden gizli olarak işaretleyebilirsiniz: Alışveriş sepetinizden, oyun listenizden (Bir internet tarayıcısından erişilebilir) ve Steam istemcisindeki kütüphanenizden (Oyun sayfası > Ayarlar > Yönet…).

Steam adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli