reklamı kapat

POPÜLER

Steam’in başı düşük kaliteli oyunlarla dertte

Son dönemlerde sahte haberler konusu sıkça gündeme geliyor olsa da aslında sahteliğin sıkça karşımıza çıktığı tek alan haberler değil. Belirtilenlere göre Steam şu sıralar sahte oyunlarla mücadele etmeye çalışıyor. 

Steam her yıl daha fazla büyüyor ve her gün yeni oyunlar platforma dahil ediliyor. Bu kadar hızlı büyümenin zorluğu ise oyunları kontrol altında tutabilmek ve denetleyebilmek oluyor. Söylenenlere bakılırsa Steam düşük kaliteli ve kopya oyunlar nedeniyle zor zamanlar yaşıyor. Kapak tasarımları bile oldukça kalitesiz olan oyunlar, açıklamada yer alan özelliklerin birini veya birkaçını yerine getiremiyor. Ayrıca ciddi sorunlara da sahip olabilen bu oyunlar, bu hatalar nedeniyle oyun deneyimini baltalayabiliyor.

Bu durumun engellenebilmesi için Explorer ismi verilen bir program başlatılıyor. Bu programa katılan oyuncular, kaliteli ve kalitesiz oyunların birbirinden keskin bir çizgiyle ayrılmasını sağlıyor. Bu oyuncular düşük kaliteli olarak işaretlenen oyunları test ediyor ve aralarındaki iddialı yapımları keşfediyor. Böylece oyuncular yeni bir yapım keşfetmek üzere mağazada gezinirken adı duyulmamış ve düşük kaliteli olma ihtimali bulunan oyunlar arasında hangilerinin iyi olduğuınu öğrenebiliyor. Yeni sistem sayesinde üzerinde emek harcanan bağımsız yapımların ön plana çıkarılması ve özensiz oyunların gerilerde bırakılması planlanıyor.

ETİKETLER
YORUMLAR