reklamı kapat

POPÜLER

Kullanıcılar şikayetçi: “Nintendo Switch’in gövdesi yamuluyor”

Nintendo Switch‘in satışları tam gaz devam ederken, hibrit konsolun başı donanımsal sorunlardan kurtulamıyor. Yok satan Switch’in şimdi de “yamulduğu” söyleniyor.

Nintendo tarihinin en hızlı satan oyun konsolu olan Switch’le ilgili şikayetler bitmiyor. Donanım kısmında yaşadığı sorunlara bir yenisi eklenen Switch’in dock ile problem yaşadığı belirtiliyor. Her ne kadar bir iPhone’un BendGate skandalı kadar olmasa da Reddit’te paylaşılan görsele göre Switch’i dock’ta çok uzun süre tutmanız durumunda, tabletin gövdesinde bir deformasyon gözlemleniyor. Konuyla ilgili Nintendo tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok bu sebeple sorunun kaynağıyla ilgili ancak tahmin yürütülebiliyor. Dock’a takılı olan Switch’in daha yüksek performans sergilemesi sebebiyle cihazın fazla ısınmasının bu yamulmaya yol açtığı belirtiliyor.

Öte yandan gövdede meydana gelen bu mini deformasyonun Switch’in çalışmasına hiçbir şekilde engel olmadığını da belirtelim. Ancak oldukça can sıkıcı bir durum olduğu da ortada. Problemle ilgili henüz yaygın bir şikayet yok ancak durumun dock kullanım sıklığından etkilendiği düşünülünce, Switch’i masaüstü oyun konsolu olarak kullanmayı tercih eden kullanıcıların bu problemi yaşıyor olması olası. Öte yandan Nintendo’nun bu konuya ilişkin nasıl bir açıklama yapacağı da soru işareti. Soruna karşı sunulacak çözümü merakla bekliyoruz.

Nintendo Switch incelememize buradan ulaşabilir, satış başarısına ilişkin analizimizi de buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR