reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Nintendo Switch

Nintendo Switch’in can sıkan Türkiye fiyatı

Piyasaya çıktığı günden beri adından söz ettiren Nintendo Switch sonunda Türkiye’de satışa çıkıyor. Bu oyun konsolunun ücreti belli oldu. Fakat açıklanan rakam pek de memnuniyet uyandıracak türden değil.

Advertisement

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki Nindentocular markanın hizmetlerinden uzunca bir süre mahrum kaldı. Bu durum CD Media‘nın Nintendo Switch’in distribütörlüğünü üstlenmesiyle değişiyor. Artık ülkemizde Nintendo’nun elinden çıkan ürünlere doğrudan ulaşmak mümkün olacak.

Bu önemli gelişmenin ardından ilk hamle Nintendo Switch’in Türkiye’de resmen satışa çıkmasıydı. Farklı oyun konsollarının çoktan ilgi gördüğünü göz önünde bulundurarak nasıl bir fiyatlandırma yapılacağını merak ediyorduk. Kimileri fiyatın 2000 TL civarında olacağını düşünüyordu. Diğer oyun konsollarıyla rekabet edebilmek adına fiyatın daha düşün olacağına inananlar da vardı. Fakat açıklanan rakam beklentilerin çok üstünde çıktı.

OverGame Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte Nintendo Switch oyunlarının ve resmi aksesuarların Türkiye distribütörü güvencesiyle satışa sunulduğu duyuruldu. OverGame internet sitesine bakıldığında ise Nintendo Switch’in fiyatı 2400 TL olarak görülüyor. Daha önce distribütörsüz ve garantisiz şekilde 1899 TL’den satılan cihaza garantiyle sahip olmak isteyenlerin ekstra 500 TL’yi gözden çıkartması gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan oyun fiyatları da hiç açıcı değil. The Legend of Zelda: Breath of the Wild’in satış fiyatı 380 TL. Mario Odyssey’in fiyat etiketi ise 330 TL. Normalde her iki oyunun satış fiyatı aynı. Fakat Türkiye’deki bu farkın kaynağı ne, bilmiyoruz açıkçası.

İlginizi çekebilir

Ariana Grande, Nintendo Labo’nun müzik yeteneklerini test etti