reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

Stok problemi yaşayan Apple’ı şok eden büyük iPhone X hırsızlığı!

Ön sipariş üzerinden yok satan iPhone X, biliyorsunuz bugün yurt dışında satışa çıktı. Apple hayranlarının merakla beklediği telefonda stok sorunu yaşanırken, bir de hırsızlık haberi gündeme geldi.

Apple yeni iPhone’dan yıl sonuna kadar normalde 40 milyon üretmeyi planlıyordu. TruDepth kamera sisteminde yaşanan tedarik sorunu nedeniyle bunu 20 milyona çeken şirket, şimdi bir de büyük bir hırsızlıkla karşı karşıya kaldı. Cnet ve yerel medyanın verdiği bilgiye göre San Francisco Apple Store önünde yer alan UPS kargo kamyonundan 313 adet iPhone X çalındı. Tam 370 bin dolar değeri bulunduğu açıklanan 313 telefon, beyaz Dodge aracı kullanan üç erkek tarafından ele geçirildi.

Çalışan iPhone X’lerin tüm bilgileri Apple’da bulunuyor

Resmi bir teslimat olduğu için çalışan telefonların her türlü bilgisi teknoloji devinin elinde bulunuyor. Yani telefonlar kullanıma açıldığı anda takip edebilecek olan firma, elbette normal insanların dolandırılmasını engelleyemeyecek. Şu an telefona yönelik çok büyük talep olduğu için çalınan modellerin kısa süre içerisinde satılması bekleniyor. Buna benzer olayların artacağı da tahmin edilirken, yeni iPhone karaborsada inanılmaz fiyatlara satılıyor. iPhone X, çerçevesiz tasarımı, OLED ekranı ve Face ID yüz tanıma sistemiyle fark yaratıyor.