reklamı kapat

POPÜLER

Striimlight ile akıllı lamba ve hoparlör bir arada [Video]

Yaşadığımız dönemin insanları olarak ortak bir özelliğimiz var; akıllı olan herşeyi seviyoruz ama kabloları sevmiyoruz.  Bir şey ne kadar az kablolu ise o kadar ilgi çekici hale geliyor bizler için. Fransa merkezli bir firma olan Awox bizi çok iyi anlıyor. Hatta o kadar iyi anlıyor ki, akıllı evlerin olmazsa olmazı akıllı lamba ile kablosuz hoparlörü bir araya getirmeyi başarıyor.


StriimLight
adını verdikleri akıllı LED ampul, 40 watt aydınlatma gücünün yanı sıra 10 watt gücünde bir adet de Bluetooth hoparlöre sahip. Her iki özelliği de iOS ve Android uygulaması aracılığıyla kontrol edilebilen StriimLight, akıllı telefonu olmayanlar için bir adet de kumanda ile birlikte geliyor. Bu yetenekli ampulün Bluetooth versiyonunun yanı sıra aynı özelliklerde Wi-Fi versiyonu ve daha ufak boyutlu duya sahip bir adet de Mini versiyonu bulunuyor. Uygulama aracılığıyla ışık gücü, renk ve açma kapama süresi gibi ayarların yanı sıra hoparlörün ses seviyesi ayarları da gerçekleştirilebiliyor.

Yetenekleri ile Philips Hue ailesini kıskandıran, ilk bakışta ilgimizi çeken ve birden fazla edinmek için can attığımız StriimLight malesef henüz Türkiye’de satılmıyor. Cihazın yurt dışı satış fiyatı ise 100 dolar olarak tespit edilmiş durumda.

VİDEO