reklamı kapat

POPÜLER

vuhl 05RR

Süper kahramanların yeni otomobili: VUHL 05RR

Aksiyon filmlerinden fırlamış gibi duran bu otomobilin ismi VUHL 05RR. Kendileri yasal olarak yolda kullanabileceğiz safkan bir yarış otomobili.

Forza Motorsport 7 için 2018 yılında piyasaya sürülen Top Gear Track Pack, VUHL 05RR adlı bir tuhaf bir otomobil içeriyordu. Orijinali pist için tasarlanan, karbon fiber gövdeli bu makine, sanal dünyadan sokağa yeni bir geçiş yaptı. Batmobile’i andıran bu araç Meksika’da meraklıları ile buluştu. Yakın zamanda ise Amerika topraklarına giriş yapmasını da bekliyoruz. Daha önce VUHL ismini duymamış olmanız oldukça muhtemel. Sadece raylı araba yapımında uzmanlaşmış, nispeten genç ve düşük boyutlu bir üretici tarafından yapılan VUHL 05RR, maksimum performans için minimum konfor sunuyor. Suya dayanıklı koltuklar ve konsol döşemeleri, karbon fiber detaylar eşliğinde bizi selamlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaputunun altında Ford üretimi 2,3 litre turbo bir motor mevcut. Bu motor Ranger, giriş seviyesi Mustang ve Focus RS gibi çeşitli modellerde de kullanılıyor. 6 ileri sıralı bir şanzıman vasıtası ile kontrol edilen otomobil, 385 HP güç ve 368 NM tork üretiyor. Bu değerler size çok yüksek gelmeyebilir ancak aynı motor 1400 kiloluk bir Mazda Miata’da kullanıldığında ivmelenme boynunuzu acıtıyordu. Öyle ki VUHL 05RR 0’dan 100 kilometre hıza 2,6 saniyede ulaşıyor. V2 tahmin edersiniz ki Miata’dan çok daha hafif. Eğer cesaret edebilirseniz son hızı ise 300 km/s.

vuhl 05RR
vuhl 05RR
Vuhl 05RR
vuhl 05RR
vuhl 05RR
vuhl 05RR
vuhl 05RR

Ön camsız alınabilecek bir safkan

VUHL, birçok küresel üreticiden tedarik edilen parçaları kullanarak Mexico City’deki fabrikasında 05RR’yi üretiyor. Örneğin, karbon/elyaf gövdesi Kanada’dan geliyor. Amerika pazarı için bir fiyat belirlenmese de başlangıç fiyatının 155 bin dolardan başlayacağı konuşuluyor. Eğer ön camsız bir otomobil istiyorsanız güzel bir kask opsiyonları bile var!