reklamı kapat

POPÜLER

Süper spor otomobil performansı sunan en yeni Tesla avcısıyla tanışın: Alcraft GT

06 Eylül 2017

Elektrikli otomobil dünyasına dahil olmak için harekete geçen yeni markalardan birisi olan Alcraft Motor Company, ilk modelini iki sene içerisinde seri üretime geçirmek istiyor.

Son iki yılın önü ardı kesilemez süreçlerinden birisi olan elektrikli otomobil sınıfının yeni üreticilerinin son üyesi İngiltere‘den geldi. Doğrudan Tesla’nın rakibi olarak ilk adımını atan son üreticinin adıysa Alcraft Motor Company. Geçmişte Morgan, Daewoo ve Michelin gibi markalarda elektrikli güç üniteleri ve batarya sistemleri üzerine geliştirme yürüten David Alcraft tarafından kurulan şirketin ilk modeli eğer herşey planlandığı gibi giderse Alcraft GT olacak. 2019 yılında seri üretime geçirilmesi planlanan GT için destek kampanyası başlatan ekip bir hayalin gerçeğe dönüşmesi adına meraklılarına önemli bir parça olma imkanı da sunuyor. 13 dolar ile 32.259 dolar aralında yapılacak tüm bağışları kabul eden Alcraft Motor Company’nin bağışçılarına özel dikkat çeken projeleri de yok değil.


İlk adımda Alcraft GT’nin teknik değerlerine baktığımızda dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine kurulmuş 600 beygir güç ve 1.139 Nm tork gibi ciddi değerlere sahip olan bir otomobil bizleri karşılıyor. Geliştirici ekip tarafından başlangıçtaki 0-100 değeri 3,5 saniye olarak açıklanan GT’nin tek seferde kat edebildiği menzil değeriyse 483 kilometre olacak. İçerisinde 2+2 formlu bir yapıyla gelen araç 500 litrelik kullanılabilir bagaj alanıyla da başlangıç için hiç fena olmayan bir değeri kullanıcısına sunuyor. David Alcraft ve ekibinin GT’yi hayaca geçirmek için yardımlarına ihtiyaç duyduğu bağışçıları için düşündüğü ayrıcalıklarsa hiçte azımsanacak türden değil. Yapılan bağış miktarına göre şekillenen ayrıcalıklar arasında Silverstone pistinde GT’yi kullanma, Cyclotricity tarafından özel üretilmiş elektrikli bisiklet ve Matthew Humphries Design‘ın yine özel üretim kol saati gibi parçalar yer alıyor. Teknik değerlerinin yanında tasarımıyla da dikkat çekmeyi başaran Alcraft GT’nin hayata geçebilecek desteği alıp alamayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

YORUMLAR