reklamı kapat

POPÜLER

Supergirl dizisine Batman’in gölgesi düştü

Çizgi roman tarihinin en sevilen kahramanlarından biri olan Superman yakın zamanda Supergirl’de izleyici karşısına çıkacak. Ancak bir zamanlar onun adının televizyon yapımlarında anılması bile yasaktı. Superman’e dair yapılan karar değişikliği “Şimdi Batman’i de DC dizilerinde görebilir miyiz?” sorusunu gündeme getirdi. Merak edilen bu soruyu Supergirl’ün yapımcılarından Ali Adler yanıtladı.

The CW kanalına transfer olan Supergirl, Clark Kent‘i konuk etmesiyle büyük heyecan yarattı. Daha önceleri Warner Bros, Batman ile Superman‘in televizyona görülmesini, isimlerinin ve hatta yaşadıkları şehirlerin anılmasını bile yasaklamıştı. Bu karar ile iki kahramanın marka değerinin korunması amaçlanıyordu. Ancak çizgi roman uyarlamalarının büyük ilgi görmesiyle birlikte bu kurallarda değişikliğe gidildi. Önce Gotham dizisiyle Bruce Wayne‘in geçmişine bir yolculuğa çıktık. Ardından Superman’in ismi Smallville‘den sonra ilk kez Supergirl’de anıldı. Hatta sevilen kahramanın siluetinin dizide yer alması bile büyük heyecan yaratmıştı. Yakın zamanda da Superman’i Supergirl‘de göreceğimiz ortaya çıktı. Bu önemli karakteri Teen Wolf ile tanınan Tyler Hoechlin canlandıracak. Bu büyük adımla birlikte Batman’in televizyona uyarlanma ya da var olan dizilerden birinde görünme ihtimali de gündeme geldi. Son paylaşılan Supergirl tanıtımında yan karakterlerden birinin “Gotham’a geri dönüyoruz!” sözleri iddiaların ateşini körükledi. Sonunda beklenen açıklama Supergirl’ün yapımcılarından Ali Adler’dan geldi.

TV Line tarafından gerçekleştirilen röportajda Adler bu soruyu “Şu anda bir sürü kahramanın yer aldığı ortak bölümlerle meşgulüz.” sözleriyle yanıtladı. Bu ihtimali tamamen inkar etmeyip, net bir yanıt vermemeyi tercih etti. Ardından sözlerine “İzleyicilerin bu sezon seyredeceği ortak bölümlerden memnun kalacağını düşünüyorum. DC şahane bir geçmişe sahip. Geçmişte kullanılan hikayelerden ödünç almaya devam etmek istiyoruz.” şeklinde devam etti.

Ali Adler’ın Batman‘in televizyona gelme ihtimalini net bir şekilde reddetmemesi özellikle ilgi çekti. Kara Şövalye‘nin geleceğine dair kararların hayranların ilgisine bağlı olduğu tahmin ediliyor.