reklamı kapat

POPÜLER

Volvo, otonom sürüş opsiyonunun bedelini açıkladı

Geçtiğimiz süreçte otonom sürüş teknolojisini satacağını açıklayan Volvo, 2021 yılında üreteceği modellere dahil edeceği otonom sürüş opsiyonunun fiyatını açıkladı.

Otonom sürüş teknolojisine en çok yatırım yapan üreticilerden biri olan Volvo, yatırımlarının karşılığını almak konusunda bir hayli kararlı gibi gözüküyor. Geçtiğimiz süreçte otonom sürüş teknolojilerini diğer üreticilere satacağını açıklayan Volvo, 2021 yılında satışa çıkaracağı modellerde bu özelliği opsiyon olarak sunmayı hedefliyor. Premium paket olarak sunulacak olan otonom sürüş opsiyonu için Volvo’nun 10.000 dolarlık bir fiyat belirlediği açıklandı.

volvootonom
Volvo CEO’su Hakan Samuelsson konu ile ilgili; Volvo, otonom sürüşün yanı sıra sürüş asistanı ve güvenlik teknolojilerinin geliştirilmesine fazlasıyla odaklanmış durumda. Otonom sistemin kusursuz hale getirilmesi ile birlikte Volvo sahipleri araç içerisinde film izleyebilecek veya gönül rahatlığı ile istediklerini yapabilecek. açıklamasında bulundu. Genel olarak bakıldığın Volvo, Tesla’da yer alan otopilot sistemi gibi özgün bir sistem yaratmayı hedefliyor da diyebiliriz. 2021 yılından itibaren sunulması beklenen sistem ile birlikte kullanıcıların 10.000 dolarlık ücreti ödeyip opsiyonu ne derece tercih edeceği ise bir hayli merak ediliyor.

İLGİLİ HABERLER