reklamı kapat

POPÜLER

Superman’in gizemli aile geçmişini konu alan yeni dizi: Krypton

DC‘nin en popüler kahramanlarından biri olan Superman, uyarlamalara doyamıyor. Film ve animasyon uyarlamalarının yanı sıra CW’da yer alan ve zamanın popüler dizilerinden olan Smallville ile Superman’in dünyaya gelişi ve dünyadaki gelişimi, maceraları konusunda epey bir uyarlama yapıldı. Ancak tüm bu projelerde hep geri planda tutulan Krypton ve halkı şimdi hak ettiği ilgiyi görmeye hazırlanıyor.

DC’nin televizyon evrenini ele geçirmek için yaptığı hamleler devam ediyor. Arrow, Flash, Supergirl gibi yapımları bir kenara koyuyoruz ancak kahramanların geçmişini anlatan hikayeler de ilgi çekiyor. Örneğin Fox’ta yayınlanan Gotham… NBC alt kuruluşu olan Syfy da benzer bir projeye imza atmak üzere. Hollywood Reporter‘ın haberine göre Syfy Krypton isimli bir drama hazırlığında ve bu proje gezegenin yok oluşundan tam iki jenerasyon öncesini konu alacak. Yani Superman’in büyükbabasının hikayesini izleyeceğiz.

Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice ve hatta Nolan’ın Batman serisinden de tanıdığımız David S. Goyer‘ın baş yapımcılığını üstlendiği projeyi Colm McCarthy yönetecek. Goyer ve Once Upon a Time’ın yazarı Ian Goldberg tarafından kaleme alınacak olan projenin başarılı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.