reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

captain marvel

Captain Marvel’ın müzikleri Türk besteciye emanet

Marvel Sinematik Evreni‘nin geleceğini şekillendirecek isimlerden biri olan Captain Marvel‘ın solo filminin çekimleri devam ediyor. Bu süreçte pek çok yeni detay belli oluyor. Bunlardan biri de filmin müziklerini kimin besteleyeceği oldu. Marvel’ın Türk bir besteciyle anlaşması dikkatlerden kaçmadı.

Advertisement

Marvel stüdyolarının açıklamalarına bakılırsa Captain Marvel’ın müzikleri Pınar Toprak‘ın elinden çıkacak. Başarılı müzisyen daha önce Superman’in aile geçmişini konu eden Krypton‘un ve son zamanlarda ciddi bir çıkış yakalayan Fortnite‘ın müziklerini bestelemişti. Özellikle Krypton ile dikkat çekmeyi başaran Pınar Toprak, Marvel saflarına katıldı. Üstelik stüdyo bu kararıyla birlikte bir ilke imza atmış oldu. Çünkü Pınar Toprak, Marvel’ın çalıştığı ilk kadın besteci olacak.

Pınar Toprak

Captain Marvel’ın yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck birlikte üstleniyor. Başrolde ise Oscar Ödüllü Brie Larson yer alıyor. Ona Jude Law, Ben Mendelsohn, Gemma Chan, Annette Bening, Djimon Hounsou, Lee Pace, Clark Gregg ve Samuel L. Jackson eşlik ediyor. Filmin 90lı yıllarda geçeceğini ve Carol Danvers’in yaşadığı dönüşümü konu edeceğini biliyoruz. Onun yaşadıkları Avengers 4’e direkt bağlanacak. Bu sebeple çekimleri devam eden filme dair her detay yakından takip ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son olarak hatırlatalım, Captain Marvel önümüzdeki sene yani 8 Mart 2019‘da vizyona girecek. Bakalım Pınar Toprak tarafından bestelenen müzikler nasıl olacak?

İlgili video

Avengers Infinity War fragman