reklamı kapat

POPÜLER

SUV dünyasına limuzin özelliklerini taşıyan 5,8 metrelik canavar: USSV Rhino GX

22 Ocak 2018

Ford F Serisi’nin motor ve altyapı parçaları üzerine geliştirilen USSV Rhino GX, 2018 model yılıyla birlikte lüks sınırlarını yeni boyuta taşıyor.

Amerika merkezli otomobil üreticileri arasında son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan USSV, kendisine çok farklı bir felsefe belirlemiş durumda. Ürün gamında sadece iki model yer almasına rağmen dikkat çekmeyi başaran şirket, halihazırda kendi fabrikalarından canavar olarak çıkan araçların “yıldız” seviyelerini yükseltmekle meşgul. Tıpkı Ford Super Duty‘nin şasisi üzerine geliştirdiği Rhino GX‘de olduğu gibi. 2018’in giriş yapmasıyla birlikte GX’i yeni bir boyuta taşıyan USSV ekibi, askeri kimliğe sahip aracında konforun çıtasını bir üst noktaya taşıyor. Halihazırda bir girişim niteliğinde olan Kaliforniya merkezli markanın bu son hamlesinin ardından artık göz ardı edilme şansı bizce pek mümkün değil.

Ford imzalı parçalar

Toplam uzunluğu 5 metre 80 santimetre olan “bu koca oğlan”ı taşıma görevi üstlenene motora ilk adımda odağımızı yaklaştıralım. Burada da altyapıda olduğu gibi Ford’un ünitesine yer veren USSV, kullanıcılara iki seçenek birden sunuyor. Dizel ve benzinli olmak üzere ayrılan bu seçeneklerin dizel ayağında 6,7 litrelik V8 (Ford’un ürettiği en büyük bloğa sahip dizel motorlardan) makine kullanılıyorken, benzinli seçenekte bizleri 6,8 litrelik V10 motor karşılıyor. Şimdilik performans bilgileri paylaşılmayan bu motorları gölgede bırakacak parçalar ise aracın içerisinde yer alıyor.

“Her şey”den daha fazla

2018 model yılıyla birlikte Executive Edition adı verilen yeni bir donanım seçeneğine kavuşan Rhino GX’in iç dünyası lüks konusunda yeni bir deneyimin kapılarını aralıyor. Gerçek deri, ahşap ve alüminyum malzemelerin kullanıldığı bu bölümde boyutu 40 inç olan devasa bir televizyon, uydu alıcısı, elektrikli ve ısıtmalı koltuklar, ambiyans aydınlanması ve halı zemin kaplaması gibi detaylar karşımıza çıkan egzotik parçalardan. 2017 versiyonu 249.000 dolarlık etiket fiyatıyla satılan Rhino GX’in henüz açıklanmayan fiyatının hatırı sayılır oranda artması bekleniyor.