reklamı kapat

POPÜLER

Symbol’ün üzerine ne kadar çıkıldı? Renault Taliant incelemesi

 - Güncelleme: 30 Mayıs 2021 15:33

KOKPİT VE KULLANIM ALANLARI

Taliant’ın kapılarını açıp içerisine girdiğimizde, yazımızın ilk başında bahsettiğimiz Dacia etkisini her noktada hissediyoruz. Symbol’deki Renault kokan ögelerinin hiçbirini burada görme şansımız yok. Direksiyon simidine konumlandırılan Renault logosu dışında kokpitin dinamiklerini oluşturan tüm parçalar Logan ile paralel. Sürekli altını çizdiğimiz bu durum “Acaba bir negatif duruma mı işaret?” sorusunu akıllarınıza getirebilir lakin kullanımda böyle bir şey söz konusu değil. Sandero Stepway incelememize göz gezdiren okuyucularımız, iç yaşam alanındaki elemanların kullanımının başarılı olduğunu anımsayabilir. Kullanılan plastik panellerin kalitesinde de rahatsız edici bir durum olmadığını söylemek mümkün.


Başlangıç seviye olan Joy pakette 3.500 TL’lik ek ücretle araca dahil edilebilen 8 inçlik multimedya ekran, bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu her şeye cevap verebiliyor. Navigasyon paketiyle birlikte kablosuz Apple CarPlay desteğinin de sunulduğu bu ekranın, akıllı telefonlarla entegrasyonla çok daha işlevsel bir eleman olduğuna şahit olduk. Tepkileri ve geçiş hızları sorunsuz olan dahili sisteme yine 1.750 TL’lik ek ücretle Navigasyon paketi dahil edebiliyor. Test sırasında bolca yardımında ihtiyaç duyduğumuz navigasyonun da ihtiyaçları karşılamada sorun çıkartmıyor. Bu ekranda Dacia modellerine göre ufak tasarım revizyonları olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Taliant’ın ön konsolundaki eşya gözü de ebatları 5,5 inçin üzerinde olan akıllı telefonları dahi sorunsuz şekilde konumlandırmaya uygun.


Taliant’ın arka tarafına geçtiğimizde bizi ebatlarda da bahsettiğimiz tatminkar bir yaşam alanı karşıladı. Diz ve baş mesafesinin yer yer beklentilerin üzerine çıktığı modelde şaft tünelinin çok yüksek olmaması da üçüncü yolcu için konforu biraz da olsa artırma potansiyeli yaratıyor. Otomobilin bu bölümünde koltuk arkalarına konumlandırıla katlanabilir tablalar standart olarak geliyor. Ağırlık desteği konusunda sınırlarını zorladığımız bu elemanlar gerçekten kullanışlı. 13 inçlik ebatlı laptopların konumlandırılarak geçici çalışma ortamlarının dahi yaratılabildiği bu donanım bizden tam not aldı. İçecekleriniz koymak için tablayı kendinize çekmeyi unutmamanız gerektiğini de hatırlatalım.

İLGİLİ HABERLER