reklamı kapat

POPÜLER

Tablet ve dizüstü bilgisayar deneyimi bir arada; Huawei MateBook E incelemesi

Huawei MateBook E

HUAWEI MATEBOOK E TASARIM

Huawei MateBook E, görünüş olarak MateBook Pro ile büyük bir benzerliğe sahip. İnce ekran çerçevelerinin kullanıldığı tablet bu sayede daha iyi bir ekran gövde oranı sunuyor. Metal gövdesiyle şık bir görünüm sunan tablet MatePad Pro’dan daha kalın ve daha ağır bir gövdeye sahip. MatePad Pro, 609 gram ağırlığa sahipken yeni incelediğimiz model 790 gram ağırlığında. MatePad Pro’da parmak izi sensörü yer almazken MateBook E’de parmak izi sensörü de bulunuyor. Bu sensör cihazın güç tuşuna entegre edilmiş durumda. Parmak izi sensörü Huawei’nin diğer cihazlarında olduğu gibi hızlı bir performans sunuyor. Hibrit cihazda parmak izimizi tanıttıktan sonra tabletteki güvenlik kilidini parmak izimizle hızlı şekilde açtık. Tablette bir ön kamera yer alsa da ne yazık ki yüz tanıma özelliğine destek vermiyor. MatePad Pro’da olduğu gibi MateBook E’de de Huwei M-Pencil cihazın üst kısmına manyetik olarak takılabiliyor. Kalem manyetik olarak şarj edilebiliyor.

Hibrit cihazda Windows işletim sistemi ve Intel Core i5 işlemcisinin yer aldığı göz önüne alınırsa bilgisayarda çok fazla bağlantı noktasının olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu durum bu cihaz için geçerli değil. MatePad Pro’da olduğu gibi MateBook E’de sadece bir adet USB-C bağlantı noktası yer alıyor. Kullanıcılar çeşitli aksesuarlar alarak bağlantı deneyimlerini zenginleştirmeleri pek tabii mümkün. Cihazın kutu içeriğinden en azından USB-C- USB-A adaptörünün çıkmasını beklerdik. Arka tarafa bakıldığında MatePad Pro’da çift arka kamera yer alırken bu cihazda sadece bir adet kamera bulunuyor. Cihazdaki 13 megapiksel çözünürlüğündeki kamera deneyimi ise ortalamanın üzerinde.

Ön taraftaki web kamerayı ise iyi ışık koşullarında başarılı bulduk. Özellikle görüntülü görüşmeler yapıyorsanız cihazdaki kamera deneyiminden memnun kalacaksınız. Pek tabii ışık seviyesinin azaldığı durumlarda ön kameranın performansı da düşüyor. Cihazın sol tarafında parmak izi sensörlü güç tuşu ve hoparlör ızgarası, sağ tarafında ise USB-C ve hoparlör ızgarası  yer alıyor. Cihazda dörtlü hoparlör dizilimi kullanılıyor. Hoparlörün sunduğu ses performansı  ise gerçekten çok başarılı. Harici bir kablosuz hoparlöre ihtiyaç duymadan tablette hem müzik dinlemek hem de video izlemek çok keyifli.