reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia 1R
Sony Xperia 1R
Sony Xperia 1R

Tam 5K ekranlı Sony Xperia 1R ortaya çıktı

Akıllı telefon tarafında başarısız olması büyük hayal kırıklığı yaratan isim Sony, şimdi gündeme yeni amiral gemisi Sony Xperia 1R ile geliyor.

Türkiye pazarında yer almıyor olmasına rağmen ciddi şekilde dikkat çekmeye devam eden Sony, yeni bir üst düzey model hazırlığı içerisinde. Ortaya çıkan bilgilere göre firma Sony Xperia 1R isimli yeni bir akıllı telefon yolda bulunuyor. Bu telefonun en çok dikkat çeken yanı ise bünyesinde tam 5K çözünürlükte bir ekran taşıyor olması. Bu bir akıllı telefon için gerçekten çok ilginç ve yüksek görünüyor. Xperia 1 modeline 4K ekran koyan firma, yeni model Xperia 1R ile tam 5040 x 2160 piksel seviyesine çıkıyor. 6,5 inç boyutunda olduğu tahmin edilen bu OLED ekranda, çözünürlük açısından biraz aşırıya kaçılmış gibi görünüyor. Bu kadar ufak bir ekranda 5K çözünürlük hem performans hem de pil ömrü açısında pek olumlu durmuyor.

Sony Xperia 1R
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia 1R yanında Sony Xperia 2 de yolda

Çok yakında gelecek cihaz, sızıntılara baktığımız zaman ön yüzünde günümüz için kalın diyebileceğimiz çerçeveleri bulunan ve bu yüzden bir ekran çentiği olmayan telefon, arkasında dikey olarak konumlandırılmış üçlü kamera taşıyor. 6,1 inç 21:9 3840×1644 piksel OLED ekranıyla uzun bir seçenek oluşturacak telefon, arka kameraların konumu dışında Xperia 1 ile hemen hemen aynı görünüyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alacak denilen cihaz, parmak izi sensörünü ise yan tarafından taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın en son amiral gemisi Xperia 1