reklamı kapat

POPÜLER

Earset

Tasarımıyla ve ses performansıyla göze çarpan kulaklık; Bang & Olufsen Earset incelemesi

Geçtiğimiz ay incelediğimiz BeoPlay E8’in ardından ofisimizde ağırladığımız Earset, şirketin en başarılı kulaklıklardan biri olan Bang & Olufsen A8’in başarısını sürdürüyor. Tasarımıyla bir döneme damga vuran kulaklığın kablosuz teknolojiye sahip bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Earset, Bang & Olufsen felsefesini iyi bir şekilde yansıtıyor.

Bang & Olufsen’ın çoğu ürününde imzası bulunan Anders Hermansen’ın imzasını taşıyan kulaklık, piyasadaki en güzel tasarıma sahip kablosuz kulaklıklardan biri. Alüminyum malzemesiyle kaliteli ürün imajını en iyi şekilde yansıtan Earset, tamamen kablosuz bir kulaklık değil.

Kablolu tasarıma sahip bir kablosuz kulaklık olan Earset, oldukça havalı görünüyor. Her bir kulaklık parçasında 360 derece dönebilen bir piston sistemi kullanılıyor. Esnek yapıdaki bu ayar sistemi rahatlıktan ödün vermeden kulaklığın kolayca kulağa takılmasına izin veriyor. İki farklı renk seçeceği sunan kulaklığın bizim test ettiğimiz renk seçeneği Grafit Kahve oldu. Minimalist tasarımıyla bizden tam not alan Earset’te dikkatimizi çeken bir diğer ayrıntı ise USB-C bağlantısı oldu.

Son zamanlarda çoğu üründe gördüğümüz USB-C bağlantısının Earset’te de karşımıza çıkması bizi mutlu etti. Bang & Olufsen kulaklığın 5 saatlik bir kullanım imkanı sunduğunu söylüyor. Bizim gerçekleştirdiğimiz testte kulaklık bu süreye yakın bir kullanım ömrü sundu. USB-C sayesinde hızlı bir şarj imkanı vadeden kulaklık yaklaşık 2 saatte şarj edilebiliyor. 20 dakika şarj edildiğinde 1 saatlik oynatma süresine sahip olan Earset kulaktayken konforlu bir deneyim sundu. Bang & Olufsen kulaklığın suya karşı dayanıklı olmadığını belirtiyor. Suya dayanıklı olmadığı için kulaklığı aşırı yağmurlu bir havada kullanmamanızı öneriyoruz.