reklamı kapat

POPÜLER

Terk edilen Soçi olimpiyat köyü şimdi ne durumda?

Soçi Kış Olimpiyatları başından sonuna kadar epey olaylı geçmişti. Yolsuzluk iddialarından yapıların kalitesizliğine ve tesislerin kullanıma hazır olmamasına kadar pek çok şey tartışma konusu olmuştu. Şimdi oyunlar sona erdikten sadece altı ay sonra olimpiyat köyünün aldığı durumu Rus fotoğrafçı Alexander Belenkiy görüntüledi. Tesisleri terk edilmiş ve acınası bir halde bulan fotoğrafçı, köyün halini terk edilmiş dev bir çöplük olarak tanımlıyor.

soçi
Olimpiyat köyünün terk edilip bakımsızlığa yenik düşmesi elbette sadece Soçi’ye özgü bir durum değil. Özellikle de atletlerin ve sporcuların normalde kullanmadığı, yaşam alanlarından uzak tesisler sıklıkla bu duruma düşüyor. Ancak Soçi’nin özellikle kötü bir halde olmasının nedeni tesislerin daha kullanımdayken dahi çok iyi durumda olmaması. Belenkiy’in açıklamasına göre tesislerde bakımsızlıktan çok yarım kalmışlık göze çarpıyor. Binaların pek çoğunda su tesisatı dahi bulunmuyor. Alel acele inşa edilmiş binaların alacağı durumu açıkça gösteren bu tesislerde, tasarıma gösterilen özenin uygulamaya yansımamış olması durumu daha da içler acısı hale getiriyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Terk edilen Soçi olimpiyat köyü şimdi ne durumda?” için bir cevap

  1. schizophrenia dedi ki:

    evet, rus inşaat sektörünün de hali içler acısı. yolsuzluk, kötü mimari ve yarım kalan yapılar, gerçekten log sayfalarında görmek istediğimiz bir haberdi, teşekkürler.