reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla’dan tam otonom sürüş özelliğiyle ilgili üzücü haber

Tesla, tam otonom sürüş paketinin fiyatını artırmaya hazırlanıyor. Şirketin kurucusu Elon Musk konu hakkında açıklamada bulundu. Elon Musk’ın Twitter üzerinden paylaştığı tweettte, 1 Temmuz itibarıyla dünya genelinde tam otonom sürüş paketinin fiyatında 1.000 dolarlık bir zammın geleceği belirtiliyor.

Şu anda yurt dışında tam otonom sürüş paketini satın almak isteyen kullanıcılar 7.000 doları gözden çıkarması gerekiyor. 1 Temmuz itibarıyla ise paketin fiyatının 8.000 dolar olacağını söylemek mümkün. Şirket kısa bir süre önce yaptığı açıklamada özelliğin bu yılın sonunda aylık bir abonelik modeliyle kullanıcılara sunulacağını belirtmişti. Otomatik pilot özelliği şerit takibi yaparak aracın belli bir süre kendi kendine gidebilmesine katkı sağlıyor. Tam otonom sürüş paketini satın alan kullanıcılar ise tüm bu özelliklerin yanında otonom park etme ve aracı çağırma gibi özelliklere de sahip oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla otonom sürüş özelliğini geliştirmeye devam ediyor

Her yeni yazılım güncellemesinde otonom sürüş özelliğini daha iyi hale getiren Tesla’nın gelecekte sürücünün herhangi bir müdahalesi olmadan bu özelliği kullanıma sunması bekleniyor. Pek tabii Türkiye gibi yerlerde bu özelliğin iyi bir şekilde çalışabilmesi için şeritlerin de görünür bir şekilde olması gerekiyor. Şirketin önümüzdeki yıllarda sunacağı yenilikleri heyecanla bekliyoruz.

Tesla Full Self-Driving option cost rises by ~$1000 worldwide on July 1st. Order a Tesla online in less than 2 minutes at https://t.co/qJm9uPBCX5