reklamı kapat

POPÜLER

Sony

Sony’den dikkat çeken “pop-up sistemli” telefon çalışması

Akıllı telefon pazarında dikkat çekmeyi başaramayan Sony, bu sefer sürpriz olan bir akıllı telefon patenti ile gündemde yer alıyor.

LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen yeni patent, motorlu pop-up sisteme sahip bir Sony akıllı telefonu karşımıza getiriyor. Günümüzde birçok pop-up kameralı telefon bulunuyor. Sony’nin yeni modeli de bunu benimsiyor. Ancak burada alışılmışın dışında bir fark var. Çünkü telefonun hem üst ve hem de alt kısımları hareketli tasarlanmış ve burada hoparlörler de yer alıyor. Bu detay kağıt üstünde çok güzel görünüyor. Bu tarz bir yapı, ihtiyaç halinde açılacak hoparlörler ile (Özellikle video ya da film izlerken) çok yüksek ses performansı elde edilebilmesi anlamına geliyor. Bu modelin henüz gerçek olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak karşımızda yapılamayacak bir telefon yer almıyor. Bu açıdan Sony’den ileride bir sürpriz olabilir deniyor.

Sony

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın en son Sony Xperia 1 II modeli dikkat çekmişti

Telefon gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve 8 GB RAM‘dan alıyor. 256 GB dahili depolaması olan Xperia 1 II, önünde 8 megapiksel kamera taşıyor. Arkada ise dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. Burada 12 megapiksel F/2,2 ultra geniş açı + 12 megapiksel F1.7 geniş açı + 12 megapiksel F2.4 telefoto lens + 3D ToF bir araya geliyor. ZEISS imzalı bu kamera sistemi optik görüntü sabitleme yetenekli ve yeni teknik altyapı sayesinde çok iyi otomatik netleme performansı sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12