reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3 ile yarış pistinde bir tur atmak ister miydiniz? [Video]

Eminiz başlıktaki soruya herkes evet demiştir ancak maalesef sizi Tesla Model 3 ile piste sokacak imkanımız yok. Ancak neyse ki bunu bizim yerimize yapan ve çok güzel bir video çeken Rudy Tanov var.

Biliyorsunuz Tesla Model 3‘ün yakın zamanda “performans” ve “dört çeker” satışa çıkıyor. Yani olduğundan çok daha güçlü / hızlı hale gelecek otomobil, aslında şu an bile yeterince yüksek performans ortaya koyabiliyor. Elektrikli motorunun anlık torkuyla gaza basıldığı zaman şaşırtıcı derecede iyi hızlanan araç, pist üzerinde de kötü görünmüyor. Michelin Pilot Sport 4S lastikler ile babasının Model 3‘ünü piste sokan Rudy Tanov, karşımıza tam bir turu kokpit kamerasından izlettiriyor. Özel donanım yardımıyla G verisini, zaman ve hızı da açıkça gördüğümüz video, aracın istendiği zaman oldukça keyifli olabileceğini gösteriyor. En alttaki video ise otomobilin takipteki BMW içerisinden çekilmiş görüntüsünü gözler önüne seriyor. Bildiğiniz gibi Model S ve Model X’de dört tekerden çekiş sistemini standart yapan Tesla, bunu Model 3‘de harici bir seçenek olarak sunuyor. Yeni paketlerden çift motor için 5 bin dolarlık bir opsiyondan bahsedilirken, “Performans” paketinin fiyatı ise henüz tam olarak belirlenemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pistin tozunu attıran Tesla Model 3’ün teknik detayları

Otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

Video