reklamı kapat

POPÜLER

Tesla LOG Görsel

Tesla Model Y için Türkiye’deki hazır araç stoğu oldukça arttı

Tesla’nın Türkiye’de resmi olarak satışa sunduğu tek modeli olan Tesla Model Y için Türkiye’de stoktan “envanter” satışları da başlamıştı.

Tesla, yukarıda da dediğimiz gibi şu an Türkiye’de sadece Tesla Model Y için satış gerçekleştiriyor, bu araç Türkiye’ye Almanya’dan geliyor. Türkiye’de özel istekler ile konfigüre edilen araçlar için uzun süre beklemek gerekiyor, hemen bir Model Y sahibi olmak isteyenler içinse bir süredir “envanter” altında önceden konfigüre edilmiş araçlar satılıyor. 25 Ekim itibarıyla buradaki resmi sayfada fiyatları 2 milyon 658 bin TL ile 3 milyon 450 bin TL arasında 50’den fazla farklı araç satılıyor, bu araçlar parası ödendiği zaman hemen İstanbul’da teslim alınabiliyor. Model Y için kısa süre önce de bir fiyat güncellemesi de yapılmıştı. Kaçıranlar için o güncelleme ile aracın arkadan itişli en düşük versiyonu 2 milyon 290 bin TL’den 2 milyon 108 bin TL‘ye indi. Ortada yer alan çift motorlu “Long Range” versiyonu ise ciddi bir artış gördü. Bu model için artık en az 2 milyon 395 bin TL değil, 2 milyon 658 bin TL verilmesi gerekiyor. En üstteki “Performance” versiyonu ise artık en altta 2 milyon 806 bin TL değil, 2 milyon 877 bin TL‘ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Tesla Türkiye’nin başında olmayan Kemal Geçer’in bir paylaşıma yaptığı yorum üzerinden doğrulandığı kadarıyla Türkiye’de sadece eylül ayında toplam “4.700” adet Tesla Model Y teslimatı gerçekleştirildi. Firmanın Türkiye’ye geldiğinden bu yana teslim ettiği Model Y sayısı ise toplamda “10 bin” aracı geçmiş durumda. Türkiye’de gerçekten çok büyük bir popülerliğe ulaşan Tesla, burada halen sadece Model Y’nin satışını yapıyor. Aslında Türkiye’de Çin’den getirilecek Model 3’lerin satılması da hedefleniyordu ancak Çinli araçlara getirilen ekstra vergi bu planları bozmuştu.

Tesla Model Y yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu