reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model Y’den ipucu niteliğinde yeni fotoğraf geldi

Elon Musk’ın açıklamaları üzerinden oldukça kısıtlı detaylarla şekillenmeye devam eden Tesla Model Y, dış tasarımındaki çizgileri biraz daha açık etmeye başladı.

Advertisement

Roadster ve Semi’nin ardından Tesla ürün gamına dahil olacak en yeni üye konumunda olan Model Y’nin tanıtım süreci şu aşamada bir kaplumbağa gibi kararlı lakin yavaş bir şekilde ilerliyor. Bu zamana kadar sadece tek karelik ipucu görseli elimizde bulunan araçla birlikte kompakt SUV sınıfına giriş yapacak olan Elon Musk ve ekibi, üretime geçiş süreci içinse 2020 yılını takvime işaretlemiş durumda. Lakin bazı otoriteler, şu sıralar Model 3’ün imalatıyla meşgul olan şirketin diğer yeni modellerle birlikte Y’nin o tarihe yetişmeyeceği görüşünde. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ortaklar birliği toplantısında pek çok sorunun cevabını veren Musk, merakla beklediğimiz bu yeni oyuncusuyla ilgili de bilgiler vermeyi atlamadı. Bu paylaşım her ne kadar çok fazla detay içermese de yeni bir görselle desteklenmesi, tasarımla ilgili çizgilerin şekillenmesine biraz daha yardımcı olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hala pek çok soru var

Tesla Model Y pastasıyla ilgili pek çok dilimin hala eksik olduğunu söyleyebiliriz. Kısa süre önce yapılan açıklamayla Model X’de olduğu gibi yukarı doğru açılan kapılara (Falcon tipi) sahip olacağını öğrendiğimiz araçtan gelen yeni fotoğraf bizlere oval çizgilerin ağırlığıyla ilgili bilgiler veriyor. Ön bölümü oldukça keskin ve düz bir yapı üzerine şekillenen Model Y’nin iç dünyası da ayrı bir soru işareti. Toplantıda bu kısımla ilgili de açıklama yapan Musk, direksiyon da dahil olmak üzere aracın içerisinde hiçbir şekilde deri döşemenin kullanılmayacağını ifade etti.