reklamı kapat

POPÜLER

Tesla elon musk
Tesla elon musk
Tesla elon musk

Tesla sözünde durdu, çocuk hastanesine elektrik getirdi

Elon Musk, 20 Eylül tarihinde büyük bir kasırga ile sarsılan Porto Riko’ya elektrik getireceğini söylemişti. CEO, Tesla ile bu sözünde durdu ve bugün ilk güneş panelleri devreye girdi.

Ünlü girişimci sahibi olduğu SolarCity şirketini Tesla’ya dahil ederek otomobil firmasını güneş enerjisi konusunda dev bir isim haline getirmişti. Bu adımdan sonra birçok adaya güneş enerjisi santralleri kuran şirket, söz verdiği gibi Porto Riko‘ya da elektrik getirmeye başladı. Bu noktada başlangıcı çocuk hastanesi “Hospital del Niño” ile yapan şirket, bu hayati yapının otoparkına yüzlerce güneş paneli yerleştirdi. Bu panellerin ürettiği elektriği büyük Powerwall bataryalarda depolayan firma, hastaneyi zaten çalışmayan elektrik hatlarından bağımsız hale getirdi.

Tesla

Tesla geleceğin güneş enerjisinde olduğunu iyi biliyor

Instagram hesabıdan projenin hayata geçmesi için gece gündüz çalışanlara teşekkür eden Musk, bölgenin yaralarını sarması için 250 bin dolar bağış da yaptı. Bölgedeki insanlar için çok büyük bir adım olan bu gelişme, güneş enerjisinin gücünü ve getirdiklerini bir kez daha gözler önüne seriyor. Temiz ve ucuz olan güneş enerjisi, gelişen teknoloji ile artık çok daha verimli konumda bulunuyor. Şirketin Porto Riko çalışmalarına devam edeceği de belirtiliyor.